Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Jsou to kouzla, nebo týrání? Miminko se už počtvrté samovznítilo, vyšetřovatelé a lékaři si neví rady

Rahul má ve třech měsících poměrně krutý život.
Zdroj: Profimedia.cz

Jmenuje se Rahul a jsou mu teprve tři měsíce. Přesto má za sebou tolik utrpení a bolesti, kolik někdo nepozná za celý svůj život. Rahul je miminko, které podle matky a indických lékařů trpí samovznícením, i když podle mnohých je to celé podvod.

Tak co za tím stojí? Rahula už počtvrté přijali na kliniku s popáleninami na většině těla. Jako zázrakem i další atak samovznícení Rahul přežil. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, co se doopravdy stalo, ale i počtvrté je jejich jediný závěr to, že dítě začalo hořet bez zjevné vnější příčiny. Prostými slovy – nikdo mu nic neudělal.

Matka Rahula je ze synova stavu zoufalá. Nejenže se musí dívat na to, jak její dítě trpí, a není v její moci s tím něco provést, navíc byli oba rodiče vyloučeni z vesnice a z komunity, protože celý případ už zavávání čarodějnictvím.

Přestože indičtí lékaři tvrdí, že miminko opravdu není týrané a nikdo na jeho stavu nenese podíl viny, jiní odborníci tvrdí, že samovznícení je nesmysl, a chtějí přijít celé situaci na kloub, i kdyby měli obvinit matku.

Případy samovznícení rozdělují veřejnost na dva tábory už roky. Záhadná úmrtí ohněm, která se nepovedlo nikdy objasnit, jsou ale podle skeptiků jen dílem chemie, nikoliv nějaké vyšší moci.

Související články

Další články