Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

„Jsem těhotná a závislá na jedení kamenů!“ říká Silvia. Co hrozí jejímu miminku?

Silvia nedokáže s pojídáním kamenů přestat.
Silvia trpí syndromem pica, který se projevuje pojídáním odporných a nepoživatelných látek. Lidé trpící tímto syndromem mají neovladatelnou chuť na křídu, omítku, hlínu, mýdlo nebo třeba právě kameny.

Nastávající matka tak každý den chodí a hledá kameny, které by mohla sníst. Vše činí navzdory tomu, že si je vědoma rizik, které její počínání představuje pro nenarozené dítě.

Silvia se snaží svůj zlozvyk alespoň omezit tím, že se bude vyhýbat místům, která pro ni představují to největší pokušení.

„Nesmím chodit kolem stavenišť, protože to se pak úplně zblázním a nedokážu tomu zabránit. Kdybych si to mohla vyměnit s někým, kdo musí pořád jíst okurky, tak bych to samozřejmě udělala,“ říká těhotná Američanka.

Přestože si je Silvia vědoma toho, že může s kameny pozřít i nebezpečné parazity a ohrozit život dítěte, chová se stejně jako jakýkoliv jiný závislý člověk.

„Vytvořila si po domě skrýše, úplně jako kdyby byla alkoholička. Schovává si kameny a já tomu nedokážu zabránit,“ přiznal manžel Estevan.

Silvii nepřesvědčilo ani to, že už dostala kožní nemoc a nenarozené dítě je kvůli stravovacím návykům silně podvyživené.

„Lékaři sice mají strach, ale já teď viděla pár perfektních kamenů a sbíhají se mi sliny,“ řekla na závěr reportérům.

Související články

Další články