Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Jsem obyčejný bílý chlap a toto je můj domov! Oznámil zabiják a šel vystřílet mešity

+ Dalších 15 fotografií
útok na muslimy
Novozélandským městem Christchurch otřásl teroristický útok. Ten mají na svědomí 3 muži a jedna žena, útočníky policie zadržela. Útočníci stříleli ve dvou mešitách a obětí jsou desítky. Zadržené osoby měly útok velmi dobře zorganizovaný, v jejich vozech se nacházely i výbušniny. Jeden z pachatelů byl identifikován jako Brenton Tarrant.

Město Christchurch zažilo obrovský šok, policie nyní vyzvala obyvatele, aby nevycházeli na ulici a pátrá po dalších možných pachatelích. Jacinda Ardern, premiérka Nového Zélandu, označila den útoku za jeden z nejsmutnějších dnů země. Jeden za zadržených byl identifikován jako Brenton Tarrant, který se narodil v Austrálii.

Identifikovaný útočník před střílením v mešitách vydal prohlášení, ve kterém vysvětlil, co ho k činu vedlo. "Naše země nikdy nebude jejich zemí. Naše domovy patří nám a dokud budou bílí muži žít, tak muslimové nikdy nepřevezmou nad naší zemí moc a nikdy naše lidi nenahradí," píše v něm Tarrant

Útočníka hnala touha po pomstě. "Tohle dělám proto, abych pomstil stovky, dokonce i tisíce mrtvých, kteří v Evropě kdy kvůli přistěhovalcům zemřeli. Abych pomstil otroky, kteří byli v Evropě zotročeni muslimy. Mstím se za ty, kteří v Evropě zemřeli kvůli teroristickým útokům ze strany muslimů. Chci snížit počet muslimských přistěhovalců v Evropě," řekl útočník a následně šel střílet do mešit, ve kterých zemřelo 49 osob. Dalších 48 bylo zraněno.

Pokud jste na Novém Zélandu, ozvěte se nám.

Související články

Další články