Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Joseph Goebbels by dnes oslavil 120. narozeniny! Kvůli Lídě Baarové chtěl opustit manželku a 6 dětí

Gratulace, Lída Baarová si získává stále víc diváků.
Hitlerův ministr propagandy Joseph Goebbels nepatřil rozhodně k sympaťákům roku, a to nejen vzhledem, ale i povahou... Měřil sotva 165 centimetrů a jeho chůze byla poznamenána kulháním. Přesto svedl řadu žen, mezi nimiž byla i prvorepubliková hvězda filmového plátna Lída Baarová. Letos by Hitlerův muž oslavil 120 narozeniny...

Postavou nevýrazný Joseph Goebbels rozhodně nepatřil ke vzorům někdejšího árijského typu. Právě kvůli tomu se mu přezdívalo „jedovatý skřet“. Paradoxně možná kvůli svému postavení rozhodně nepatřil ale k mužům trpícím nouzí o ženy. Naopak.

Podle biografie s názvem Joseph Goebbels: Biography prošly jeho postelí desítky žen. Zejména šlo o herečky, zpěvačky a tanečnice. Nacistického lovce sukní uchvátila i herecká hvězda Lída Baarová, která později za románek těžce zaplatila.

Podle všeho se do ní Goebbels hluboce zamiloval a chtěl pro lásku k ní dokonce opustit manželku. S ní vychovával 6 potomků. Když se o tom Hitler dozvěděl, rozlítil se a přikázal mu kontakty s Baarovou okamžitě ukončit a vrátit se zpět k manželce. Goebbels tento příkaz uposlechl.

Jeden z nejbližších spolupracovníků Adolfa Hitlera ale dokázal „ukecat“ a zahrnout neskutečnou pozorností i svou manželku Magdu. Mluvil o ní jako o své královně a netajil se tím, že je velkou obdivovatelkou Hitlera. Všech jeho šest dětí dostalo na počest Vůdce jméno, které začínalo písmenem H. Po sebevraždě Adolfa Hitlera a Evy Braunové na konci dubna 1945 si život vzali i Goebbelsovi. Než si vzali život, usmrtili i všechny své děti.

Joseph Goebbels se narodil 29. října 1897 ve Rheydtu a zemřel sebevraždou 1. května 1945 v Berlíně.

Mohlo by vás zajímat

Další články