Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Joffrey de Peyrac, největší láska Angeliky. Jaký byl osud nadaného umělce?

+ Další fotografie
Angelika
Jmenuje se Robert Hossein (91) a vy si ho pamatujete především jako charismatického čaroděje a hraběte Joffreyho de Peyraca. Jako by série o krásné Angelice byla prokletá. Životy hvězd byly jednou velkou tragédií, Hosseina nevyjímaje.

Zdá se, jako by byla série o krásné Angelice prokletá. Hlavním představitelům sice přinesla slávu, ale jejich životy byly jinak jednou velkou tragédií.

O smutném osudu osamělé Michelle Mercier alias Angeliky jsme již psali. A francouzský filmový a divadelní režisér, herec a scenárista Robert Hossein (91), nebo chcete-li Joffrey de Peyrac, na tom není o moc lépe.

V šedesátých letech se stal představitelem hraběte de Peyrac v úspěšné sérii o dobrodružstvích krásné Angeliky, markýzy andělů, Angelika a král, Nezkrotná Angelika a Angelika a sultán. Právě role Joffreyho de Peyraca po boku nádherné Michelle Mercier ho dostala na pomyslný vrchol.

Robert si tehdy asi řekl, že v nejlepším se má skončit, a počátkem sedmdesátých let opustil Paříž a začal se věnovat výhradně divadlu. Divadlu, jeho celoživotní lásce, dal umělec mnoho. Muzikál Bídníci v Hosseinově režii dosáhl velkého úspěchu a byl reprízován na Broadwayi.

V osobním životě už takové štěstí neměl.

Herec má z několika manželství celkem čtyři syny: Nicolase, Juliena, Igora a Aarona.

O poslední vztah se pokusil v roce 1974, kdy byl zasnouben s Michele Watrin, která ale téhož roku zemřela při tragické autonehodě.

Mohlo by vás zajímat

Další články