Jmenuje se Robert Hossein (87) a vy si ho pamatujete především jako charismatického čaroděje a hraběte Joffreyho de Peyraca.

Zdá se, jako by byla série o krásné Angelice prokletá. Hlavním představitelům sice přinesla slávu, ale jejich životy byly jinak jednou velkou tragédií.

O smutném osudu osamělé Michelle Mercier alias Angeliky jsme již psali. A francouzský filmový a divadelní režisér, herec a scenárista Robert Hossein, nebo chcete-li Joffrey de Peyrac, na tom není o moc lépe.

V šedesátých letech se stal představitelem hraběte de Peyrac v úspěšné sérii o dobrodružstvích krásné Angeliky, markýzy andělů, Angelika a král, Nezkrotná Angelika a Angelika a sultán. Právě role Joffreyho de Peyraca po boku nádherné Michelle Mercier ho dostala na pomyslný vrchol.

Robert si tehdy asi řekl, že v nejlepším se má skončit, a počátkem sedmdesátých let opustil Paříž a začal se věnovat výhradně divadlu. Divadlu, jeho celoživotní lásce, dal umělec mnoho. Muzikál Bídníci v Hosseinově režii dosáhl velkého úspěchu a byl reprízován na Broadwayi.

V osobním životě už takové štěstí neměl.

Herec má z několika manželství celkem čtyři syny: Nicolase, Juliena, Igora a Aarona.

O poslední vztah se pokusil v roce 1974, kdy byl zasnouben s Michele Watrin, která ale téhož roku zemřela při tragické autonehodě.