Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jirkové Pomeje Hollywoodu aneb 10 zahraničních celebrit, které totálně zbankrotovaly!

Nejen Bolek Polívka má problémy s penězi.
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií

Bolek Polívka se dokázal tak enormně zadlužit, že mu hrozil osobní bankrot. Tomu se ale nevyhnuly ani velké celebrity z Hollywoodu. Tohle je desítka slavných, kteří skončili totálně bez peněz.

10. Michael Jackson

Ačkoli nikdy oficiálně nepodal návrh na osobní bankrot, měl velmi dobře zdokumentované problémy s dluhy. Však si také kupoval takové nesmysly jako deset robotických psů s umělou inteligencí za několik desítek milionů dolarů.

9. Kim Basinger

V roce 1989 si slavná herečka Kim Basinger za 20 milionů dolarů koupila celé malé městečko v americkém státě Georgie, ale pak to šlo s její kariérou strmě dolů a o čtyři roky později požádala o osobní bankrot.

8. Mike Tyson

Jako profesionální boxer si dokázal vydělat více než 300 milionů dolarů. Obrovský balík peněz, na české koruny je to neuvěřitelných 6 miliard! Přesto dokázal všechny peníze prohýřit a vyhlásil osobní bankrot.

7. Willie Nelson

Slavný americký zpěvák a jeden z nejslavnějších huličů marihuany na světě měl také problémy s penězi. Zejména když mu úřady poslaly účet na 16 milionů dolarů za nezaplacené daně.

6. Nicolas Cage

Říkáte si, proč hraje tento herec v každé blbosti, která se namane? Potřebuje totiž peníze. Už když měl problémy s financemi, finančák mu dal pokutu 6 milionů dolarů za neplacení daní.

5. Chris Tucker

Tento známý černošský komik měl nějakou dobu odstavený účet, protože finanční úřad zjistil, že jim dluží 11,5 milionu dolarů na daních. Chris Tucker je teď musí postupně splácet.

4. Wesley Snipes

V roce 2006 byl odsouzen za daňové podvody, když se zjistilo, že se snažil stát připravit o 12 milionů dolarů. V roce 2010 si šel dokonce pěkně sednout do chládku.

3. Gary Busey

Ačkoli se tento škaredý herec objevil ve více než 70 filmech včetně takových hitů jako Smrtonosná zbraň, jak sám řekl, měl momenty v životě, kdy na tom byl finančně tak špatně, že neměl pořádně na jídlo.

2. Walt Disney

Velikán, který založil jednu z největších zábavních společností na světě, měl těžké začátky. Než založil studio Disney, měl několik podnikatelských záměrů, které se tak úplně nevydařily, a bankrot ohlásil v roce 1923.

1. Donald Trump

Jak mohl multimiliardář zkrachovat? Donald Trump navíc nezkrachoval jen jednou, ale dokonce čtyřikrát! Bankrot ohlásil v letech 1991, 1992, 2004 a 2009. Byly to ale bankroty některých jeho společností, kterých má hned několik, takže nikdy nebyl vyloženě na dně. Jenom ne všechno, na co sáhne, se mu daří.

Související články

Další články