„Jsem technický typ. Snadno se učím nové věci. Nebudu mít problém zvyknout si na svobodu“ svěřil se v dopise pro TV Nova a Jablonecký deník.

Podle Kajínkovo přítelkyně se vězeň na svobodu velmi těší a bere ji jako zázrak. „Zatím je pořád ve vězení, pořád milost nedostal. Ale počítá s tím, počítá s tím, že se stane zázrak. Bere to jako zázrak a teď už mu začíná věřit. Už si dovoluje těšit se na svobodu. Režim má stále stejný, protože není na předvýstupním oddělení. Pořád je to doživotní vězeň,“ svěřila se žena, která skrývá svoji identitu.

O publicitu podle ní ale rozhodně nestojí, a tak je dobře, že prezident Zeman podepsání milosti odložil až po svém návratu z Číny. „Říkal, že ani nestojí o nějaký lidi, o nějaký uvítání. Chce normálně dýchat na svobodě a být aspoň trošku sám.“

Svou nervozitu neskrývá ani Kajínkovo sestra. „Momentálně mám strašné nervy, protože to není hotové. Kdyby to bylo hotové, tak bude venku,“ Zatím to tedy vypadá, že Kajínkovo okolí je z jeho propuštění více nervozní, než on sám.