Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jiří Kajínek o svém propuštění: Nebudu mít problém si zvyknout na svobodu!

+ Další 3 fotografie
Pokud prezident Miloš Zeman udělí Jiřímu Kajínkovi milost hned po svém návratu z Číny, dělí ho od svobody pouze pár hodin. Po třiadvaceti letech by tak opustil brány vězení. Podle zpovědi, kterou poskytl v dopise TV Nova se ale svého propuštění vůbec nebojí.

„Jsem technický typ. Snadno se učím nové věci. Nebudu mít problém zvyknout si na svobodu“ svěřil se v dopise pro TV Nova a Jablonecký deník.

Podle Kajínkovo přítelkyně se vězeň na svobodu velmi těší a bere ji jako zázrak. „Zatím je pořád ve vězení, pořád milost nedostal. Ale počítá s tím, počítá s tím, že se stane zázrak. Bere to jako zázrak a teď už mu začíná věřit. Už si dovoluje těšit se na svobodu. Režim má stále stejný, protože není na předvýstupním oddělení. Pořád je to doživotní vězeň,“ svěřila se žena, která skrývá svoji identitu.

O publicitu podle ní ale rozhodně nestojí, a tak je dobře, že prezident Zeman podepsání milosti odložil až po svém návratu z Číny. „Říkal, že ani nestojí o nějaký lidi, o nějaký uvítání. Chce normálně dýchat na svobodě a být aspoň trošku sám.“

Svou nervozitu neskrývá ani Kajínkovo sestra. „Momentálně mám strašné nervy, protože to není hotové. Kdyby to bylo hotové, tak bude venku,“ Zatím to tedy vypadá, že Kajínkovo okolí je z jeho propuštění více nervozní, než on sám.

Související články

Další články