Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jihomoraváci jsou líní alkoholici a dalších 6 pravd, které odhalil seriál Vinaři!

Zdroj: Prima FTV

Seriál Vinaři, který úspěšně odstartoval, je něco, za co musíme Primě pogratulovat. Nejde ani tak o sledovanost, ale spíše o odvahu konečně vyjevit pravdu o jižní Moravě, která je jakýmsi státem ve státě a ostudou republiky!

1. Jihomoraváci jsou opilci!

Zdejší obyvatelé neustále lejou. Po ránu víno, ale během dne přecházejí i na ostřejší. V důsledku tohoto svého konání jsou hloupější a také více páchnou než zbytek populace. Buď jak buď, jižní Morava plodí hromadu alkoholiků, jejichž léčbu musíme z Prahy živit.

2. Jihomoraváci jsou líní!

Seriál nám neustále nabízí pohled na bodré domorodce z jižní Moravy, kteří když nechlastají, tak se motají okolo vinohradu, protože jdou odněkud, kde se chlastalo. Ano, trošku dřou i na vinohradu, ale to je vše. Zatímco ve střední a severní části Moravy by obyvatelstvo rádo pracovalo, ale nemůže, dole se všichni flákají a plácají po zádech, jací jsou pašáci. Nebýt Primy FTV, všichni si myslíme, že na jižní Moravě je vše v pořádku.

3. Jihomoraváci nejsou tak chytří jako Pražáci

Základní dějová linie seriálu ukazuje emancipovanou manažerku z Prahy (ale pozor, je původně z té prle, kde se seriál odehrává) a její dva fakany v pubertálním věku, kteří přijedou na Moravu navštívit dědečka alkoholika v jeho vinařství a zjistí, že patří na jižní Moravu a ne do Prahy a zůstanou tam!! Podobná událost je v reálném životě pochopitelně naprostý nesmysl, ale celá zápletka jasně ukazuje, že Jihomoraváci jsou ve své nebetyčné blbosti schopní všeho.

4. Bez Prahy by jižní Morava chcípla hlady!

Pražák je v seriálu líčen jako ten, co pořád někam spěchá a honí mamon a keš, zatímco Jihomoravák je v pohodě a bodře čeká před sklípkem s uzeninou a dvojkou patoku na Pražáka, kterému poradí, ať víc relaxuje, zapomínaje na to, že to Pražák točí ekonomiku, zatímco Moravák má holou prdel. To bohatý Pražák, který přijel ve svém audi, vydělává a utrácí desetitisíce, to Pražák živí systém, aby ten měl z čeho platit důchod jihomoravákovým ožralým starým rodičům a jemu podporu v nezaměstnanosti.

5. Na jižní Moravě se mluví hanácky!

Zatímco doteď si všichni mysleli, že na jižní Moravě se mluví zdejším nářečím a jeho podskupinami, v seriálu na Primě mluví všichni hanácky, jako by se odehrával v centru Olomouce! Hanácky mluví dokonce i herci prokazatelně z Prahy, díky čemuž víme, že je to celé kravina a jenom jako!

6. Policisté jsou idioti

V reálu to díky tvrdým požadavkům na práci u policie vypadá, že se sbor profesionalizuje, ale Vinaři ukázali, že je to jinak. Policie je v podání FTV Prima sborem naprostých kreténů, kteří stojí u cest jako prvoci a stávají se terči posměchu všech, dokonce, považte, i Jihomoraváků, kteří by se tedy rozhodně nikomu smát neměli, když jsou sami nejvysmívanějším mininárodem v Česku i Slovensku.

7. Víno z Moravy je patok

Česká vína jsou obecně ve světě považována za vysoce podprůměrná a seriál to jen potvrzuje, protože jediní lidé, kteří v show pijí méně kvalitní víno z ČR, jsou zase jen Jihomoraváci! To Pražák si koupí za dvaapůlnásobek kvalitní víno z Francie a to si doma vypije s pocitem, že je dobře, že Praha je tak bohatá a jižní Morava tak chudá. Jednak se v Praze máme lépe a ještě můžeme o nuzné jižní Moravě točit za peníze pravdivé seriály!

Související články

Další články