Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ještě mu není 18, ale už má podnikatelský záměr! Mladík požádal u soudu o zplnoletnění

Mladí lidé si chtějí své podnikatelské plány plnit stále dříve.
(Ilustrační foto)

Šestnáctiletý mladík požádal u českobudějo­vického okresního soudu o zplnoletnění. Ne proto, že by se musel ženit, což bývá nejčastějším důvodem těchto žádostí, ale proto, že chce samostatně podnikat. Podle Českého rozhlasu – Radiožurnálu jde zřejmě o první žádost tohoto typu, protože tuto možnost přinesl až nový občanský zákoník, který je účinný od 1. ledna.

Podle místopředsedy soudu Miroslava Jurmana se mladík dozví odpověď za několik měsíců. Jeho žádost je totiž tak unikátní, že sami pracovníci soudu zatím nevědí, kam ji zapsat. Právník a spoluautor nového občanského zákoníku, který vešel v platnost teprve před několika dny, František Korbel, odhaduje, že podobných případů bude rychle přibývat.

„Nezletilé osoby, náctileté, mají znalosti, mají schopnosti, umí výborně pracovat s informačními technologiemi, a je proto využitelné to, že by mohly v těchto oborech podnikat. Takže se domnívám, že to asi nebudou desítky nebo stovky tisíc případů, ale tisíce takových případů ročně pravděpodobně budou,“ uvedl Korbel pro Český rozhlas – Radiožurnál.

Mladí lidé tento vstřícný krok samozřejmě vítají. Neboť čím dřív s kariérou začnou, tím lépe pro ně.

Související články

Další články