Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Jeho posedlost kanibalem Hannibalem nezná hranice: Učitelce usekl hlavu, teď ho hledá Interpol

Zdroj: Interpol
+ Další fotografie
Zhlédl se ve filmovém Hannibalu Lecterovi a podle toho také jedná. Jeho koníčkem jsou samurajské meče a nejspíš i rád vraždí. Polský knihovník Kajetan Poznański (27) ve Varšavě popravil svoji učitelku italštiny a poté se vydal na útěk. Zabil ji samurajským mečem – katanem. Je teď nejhledanějším zločincem Evropy. Po muži pátrá i Interpol.

Z této vraždy je v šoku celé Polsko. Poznański měl zabít svoji učitelku v jejím domě 3. února Ženě, která je známá jako Katarzyna J. (†30), sťal hlavu samurajským mečem, tělo rozsekal a části těla si odvezl v batohu a kufru s sebou do jeho domu.

Na pomoc si zavolal taxi. Jenže když přijel domů, nevěděl, co s částmi těla má dělat. Tak vše zapálil a dal se na útěk Od té doby po něm pátrá polská kriminálka.

Poznański byl introvert, žil sám bez rodiny a kamarádů. Jeho jedinou vášní a posedlostí byl filmový Hannibal Lecter, ve kterém se zhlédl. Chtěl být takový jako on, tak také podle toho jednal. Sbíral také samurajské meče a jeho sbírka byla opravdu obrovská.

Jeho největší koníčkem bylo psát latinské verše, které publikoval v časopise Meander. Podle mluvčího varšavské prokuratury Przemysława Nowaka je Poznański velmi inteligentní člověk. Nikdo neví, jestli vraždil i předtím nebo jestli se na další vraždění zase chystá, ale údajně je to možné.

Související články

Další články