Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Jeho modré oči zhasly tak krutě… Dnes by Paul Walker oslavil 44. narozeniny

+ Další 4 fotografie
Zesnulý herec Paul Walker by dnes oslavil 44. narozeniny. Pojďme si připomenout jeho kariéru, soukromý život a tragický konec.

Paul William Walker se narodil 12. září 1973 v Kalifornii. Jeho otec byl podnikatel a jeho matka byla modelkou. Vystudoval křesťanskou střední školu a poté studoval podmořskou biologii. Od dětství účinkoval v reklamách a v televizních seriálech (Highway to Heaven, Who's the Boss?, Mladí a neklidní). Ve filmu se objevil poprvé v roce 1986. Debutoval rolí v hororové komedii Příšera z šatníku.

Nejvíce proslul rolí Briana O'Connera ve filmové sérii Rychle a zběsile. První film ze závodnického prostředí se natočil v roce 2001. Pro natáčení série Walker podstoupil řadu řidičských a závodnických kurzů, mnoho kaskadérských scén natočil sám. Film vydělal 207 milionů dolarů a znamenal první velký úspěch v jeho kariéře. K roli policisty Briana O'Connora se vrátil v roce 2003 ve filmu Johna Singletona Rychle a zběsile 2. Ve třetím díle už neúčinkoval.

Zahrál si také ve filmech Proud času (2003), Dárek z lásky (2004), Do hlubiny (2005), Zběsilý útěk, Osm statečných (oba 2006) a Bobby Z (2007). V roce 2009 se znovu vrátil k tomuto tématu v sérii Rychle a zběsilé. Poté hrál ve filmech Gangsteři (2010), Vehicle 19 a Pawn Shop Chronicles (2013). Jeho posledním dokončeným filmem byl Hours (2013).

Žil ve městě Santa Barbara. Přítelkyně Rebecca mu v roce 1998 porodila dcera Meadow. Věnoval se surfování, mořské biologii, automobilovým závodům a měl hnědý pásek v brazilském bojovém umění jiu-jitsu.

Pomáhal obětem po zemětřesení v Chile a na Haiti v roce 2010. Zemřel 30. listopadu 2013 při autonehodě. Havaroval ve svém Porsche Carrera GT. V autě se seděl se svým kamarádem, vraceli se z charitativní akce pořádané Walkerovou charitou.

30. listopadu 2013 kolem 15:30 Walker a Roger Rodas odjížděli z charitativní akce. Rodas řídil Porsche Carrera GT rychlostí 75 km/h po ulicích Santa Clarity v Californii. Vůz naboural do betonového patníku a později do dvou stromů. Porsche začalo hned hořet. Rodas podlehl několika zraněním. Walker zemřel v důsledku rozsáhlých poranění orgánů a kvůli masivnímu popálení. Jejich těla byla spálena natolik, že bylo obtížné oba identifikovat. Policie uvedla, že za nehodou byla nepřiměřená rychlost.

Mohlo by vás zajímat

Další články