Rylanovi je sedm let, Macey je o dva roky starší. Neznají se, nikdy se neviděli, přesto je spojuje podobný osud. Jsou nezvladatelní, agresivní, bez příčiny terorizují své okolí, útočí na rodiče a lidi, kteří je milují, všichni jsou před nimi ve střehu. Navštívili už řadu doktorů, jenže nikdo si s nimi a jejich chováním neví rady. Jejich matky jsou zoufalé a prosí o pomoc, mají strach, že je jednou jejich vlastní děti bez mrknutí oka zavraždí.

Dcera mě chce udusit

„Musím se schovávat, dokud se neuklidní. Útočí na mě dvakrát i třikrát za den," říká zoufalá maminka devítileté Macey Chloe. Tahle mladá slečna vypadá jako obyčejná školačka, jenže když to na ni přijde, změní se v ďáblovo dítě.

Do sedmi let přitom byla normální holčičkou. „Doslova ze dne na den se změnila na monstrum. Řekla jsem jí tenkrát NE na něco úplně bezvýznamného, ona mě začala bít a křičet. Sousedi se dokonce ptali, jestli jsem celá, byl to šok,“ vzpomíná Chloe. Od té doby kdykoli se Macey rozčílí, její matka se okamžitě běží schovat, protože jinak by ji od dcery čekal výprask. Několikrát se ji dokonce pokusila zabít. Jednou ji škrtila páskem, jindy dusila kapucí.

Co se v hlavě Macey děje, to nikdo nechápe a od jejího případu dávají všichni ruce pryč. „Musí mě moje vlastní dcera dostat do nemocnice, aby s tím někdo začal něco dělat?“ ptá se Chloe.

Vychovávám masového vraha

Podobnou otázku jako Chloe si dennodenně klade i maminka sedmiletého Rylana. Když manželé Kim a Ryan adoptovali malé miminko, věřili, že dělají dobrý skutek. Netušili, že do jejich života vstupuje malý ďábel, ze kterého půjde strach. Rylan se narodil matce závislé na tvrdých drogách a zřejmě se to na něm podepsalo. Jeho biologický otec zase trpěl bipolární poruchou. Jestli se dá o někom říci, že má špatné geny, pak je to Rylan.

Od malička je fascinován noži a tvrdí, že jeho kroky řídí jakýsi Krvavý muž. „Zamkl se v koupelně, vzal si žiletky staršího bratra a odřezal si bříška prstů. Krvavý muž mu prý nařídil, že chce vidět krev,“ popisuje jeho matka. Když byly Rylanovi tři roky, vzal nůž a s ďábelským výrazem ve tváři rozsekal meloun. I to mu prý poradil jeho imaginární kamarád.

Svojí matce nadává, pere se s ní, děsí ji, ale nikdo si s ním neví rady. „Vychováváme masového vraha. Bojím se, že jednou vystřílí školu. Pořád chodíme po doktorech, ale nikdo nám neumí pomoci,“ uzavírá zdrcená máma, která je navíc na Rylana sama, protože její partner jeho chování nevydýchal a od rodiny utekl. Asi v obavách o holý život.

Oběma matkám nezbývá nic jiného než čekat, jestli se jejich případu neujme nějaký specialista nebo psycholog, který se věnuje dětské agresivitě. Do té doby musejí být nonstop v pozoru a čekat, odkud se na ně přiřítí jejich vlastní dítě s kudlou v ruce.

Znáte ze svého okolí rodiče, kteří vychovávají extrémně agresivní nebo nezvladatelné dítě? Napište nám na redakce@extra.cz.