V odlehlých oblastech Číny je každá pomoc vzácností. O tom ví své i rodina Ziliova, která doma vychovává postiženého chlapce, jenž může být nebezpečný nejen sám sobě, ale i svému okolí. He Zili si zhruba v jednom roce života těžce poranil hlavu a to mělo u něj za následek těžkou psychickou poruchu, která vyvolává agresivní záchvaty.

Chlapcův příběh zdokumentovala agentura Reuters, která přináší i fotosvědectví o jeho těžkém životě. Malého Ziliho vychovává jen otec a dědeček, sám v invalidním důchodu a skoro nepohyblivý. Matka mu zemřela na rakovinu a otec musí od rodiny odcházet za výdělkem.

Jedenáctiletý duševně nemocný chlapec je pro vesničany nebezpečím, proto jej rodina přivázala za kotník na řetěz, aby nemohl utéct a někoho zranit. Není to bohužel první případ tvrdého zacházení s nemocným člověkem jen proto, že na ústav nejsou peníze nebo je pomoc až příliš daleko. Nedávno jsme tu měli příběh postiženého a slepého chlapce, také Číňana, jehož otec byl donucen jej uvázat u jeskyně, aby neubližoval ostatním lidem ve vesnici.