Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Je tohle ten nejkrásnější venkovský dům na světě? Jeho vybavení vám vezme dech

Dům známé umělkyně leží na desetiakrovém pozemku a je obklopený
mokřinami.
Zdroj: homelove.cz
+ Další 2 fotografie

Cindy Sherman je známá americká filmová režisérka a fotografka, nositelka řady významných ocenění včetně MacArthur Award. Její venkovský dům se nachází ve Springs (East Hampton, NY) a je zařízen v takzvaném eklektickém stylu. Ten lze nejlépe charakterizovat jako míchání starých a nových prvků, přesně v souladu s heslem „protiklady se přitahují“.

Slavná umělkyně se do Springs přistěhovala přibližně před rokem a půl z nedalekého Sag Harboru. Do statku postaveného kolem roku 1830 se zamilovala doslova na první pohled.

„Všechno se tu točí kolem přírody. Dům leží na desetiakrovém pozemku a je obklopen mokřinami. V průběhu času byl několikrát upravován a rozšiřován, ale zachoval si svého osobitého ducha. Navíc k němu patří i dvě krásné staré stodoly,“ říká nadšeně Cindy, která se nijak netají svou láskou k vintage nábytku.

Na realizaci interiéru se podílel i Cindin dlouholetý kamarád Billy Cotton – průmyslový designér, který se věnuje rovněž architektuře a bytovému designu. „Nemělo jít o nic pompézního, chtěli jsme zde zkrátka jen oživit původní atmosféru,“ vysvětluje Billy. Jak se jim to podařilo, na to už se podívejte sami.

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.

Související články

Další články