Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Je tohle spravedlivé? Podívejte se, ve kterých zemích mají lidé nejvíce placené dovolené

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz

Pokud se nechcete naštvat, tento článek raději ani nečtěte. Agentura Bloomberg zveřejnila žebříček zemí, kde mají lidé nejvíce placené dovolené. Co ze srovnání vyplývá? Balte kufry a vydejte se do Rakouska nebo Portugalska, kde zaměstnanci mají v průměru 35 dní dovolené ročně! Jde o nejvíce dnů dovolené, které mají zaměstnanci k dispozici, a to nejen v Evropě, ale na celém světě.

Na druhém místě se umístilo Německo a Španělsko, které mají shodně po 34 dnech dovolené. Následuje Francie a Itálie s 31 dny. Žebříček zaplňují pouze evropské země. Výjimkou jsou jen Nový Zéland (30 dní) a Austrálie (28 dní), marně byste ale hledali USA či jakoukoliv asijskou zemi. V Americe není dovolená povinnou složkou pracovních kontraktů, každý zaměstnanec si domlouvá dovolenou individuálně při nástupu do zaměstnání. Na asijském kontinentu je to obdobné, např. v Japonsku je u většiny zaměstnanců zvykem dovolenou vůbec nemít. V průměru tak mají Japonci pouze 10 dní dovolené ročně, také ale vedou žebříček zemí, kde lidé nejvíce umírají na přepracování.

Česká republika se s minimální dobou dovolené 20 dní nachází někde v první třetině žebříčku. Těšit nás může jen fakt, že jsou na tom někde hůř. Ale stejně, chceme do Vídně!

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy