Je to moment, na který někteří čekají celý život a marně. Padesátiletý David Elder měl však štěstí, které se rovná skoro zázraku. Od roku 1934 nebyla pořízena žádná důvěryhodnější fotografie něčeho, co by mělo podle mýtů přežívat v hlubinách jezera Loch Ness.

I když, jak se to vezme. Protože slavný, skoro 80 let starý snímek, který zachycuje bájnou Lochnesku, se nakonec ukázal jako podvod.

David ale tvrdí, že tahle fotka je pravá a dokazuje přítomnost něčeho, o čem si někteří vědci myslí, že je přeživší plesiosaurus a skrývá se ve vodách skotského jezera. Podle autora fotografie se na hladině zjevilo něco, co vypadalo jako dlouhý krk s hlavou a rozčeřilo vody Loch Nessu.

První pohled evokuje obyčejnou vlnu, ale ta neměla z čeho vzniknout. Na fotce je vidět, že ji nedoprovází žádný další pohyb vody, takže vlna je podle prvních průzkumů fotky vyloučena.

Záhadologové tak zase mají žně a začínají se opět sjíždět k jezeru, aby přítomnost Lochnesky vypátrali, protože pro ně se jedná o pádný důkaz toho, že jezero je obydleno tvorem, na nějž se pořádá hon. Skeptici zase tvrdí, že to není žádný -saurus, ale obyčejná ryba. Elder svou fotku poskytl zájemcům na přezkoumání, takže se nechme překvapit.