Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Je tohle konec britské královské rodiny? Liška v Toweru sežrala dva havrany, podle legendy padne monarchie

Beefeateři v londýnském Toweru stříhají křídla havranům. Podle legendy
nesmí odletět nebo jich být méně než šest, jinak padne monarchie.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Londýnský Tower sice už dnes slouží jen jako turistické místo a beefeateři namísto šlechtických vězňů stráží korunovační klenoty, ale stavba má velmi důležité místo v britské historii a hlavně v jejích legendách.

Tou jednou z nejznámějších je ta o havranech. 350 let stará legenda praví, že havrani v Toweru mají chránit monarchii a zemi před nebezpečím. Tower na náklady vlády chová osm havranů, který má každý své jméno a jsou velkou turistickou atrakcí.

Počet není náhodný, drží se tradice, ale kde se vzal, to už je těžko dohledat. Havranům beefeateři přistřihnou křídla a na noc mají ptáci pohodlí ve svých samostatných klecích. Pokud se jim ale něco stane, čeká zemi zkáza.

Podle legendy jich nesmí být méně než šest a jestliže jednoho dne odletí, přijdou na Anglii temné časy. Jestliže počet havranů klesne, monarchie bude svržena. Tak to aby se královna začala bát, protože to sice zní neuvěřitelně, ale právě nyní dva havrany sežrala liška.

Tower je chráněn nejen před nezvanými hosty, ale i před škodnou, čili zahubení havranů se bere jako velké varování. Navíc tito dva havrani byli Toweru věnováni u příležitosti diamantového jubilea královny, tedy jejích šedesáti let na trůně. Pracovníci Toweru už požádali o další dva ptáky, ale legenda je prý neúprosná. Monarchii podle ní již mnoho času nezbývá.

Související články

Další články