My holky máme různé sny – chceme být lékařkami, zpěvačkami, herečkami, manželkami Karla Gotta a nebo manekýnami. Tak jako Američanka Mariah Serrano (21). Pro ni ale dveře modelingu zůstaly zavřeny, a to kvůli tomu, že se narodila s vývojovou vadou zvanou sloní noha. Toužila alespoň po nošení podpatků, a tak si nechala nohu amputovat a nahradit ji protézou.

Rodačka z New Yorku, která miluje módu, si nechtěla nechat vzít alespoň jeden ze svých snů – boty na podpatku. Rozhodla se tedy pro radikální krok – amputaci nohy.

„Lékař mi řekl, že jedinou možností je pro mě amputace nohy. Máma byla zděšena, ale já jsem tu představu nemohla vytěsnit z hlavy,“ uvedla Mariah, pro kterou byl osudovým článek o slavném návrháři: „Někde jsem četla článek o mém oblíbeném návrháři Alexanderu McQueenovi, který vyrobil pár protéz pro atletku Aimee Mullins, a já věděla, že do toho musím jít. Pak jsem zjistila, že dokonale anatomicky tvarovaná protéza vypadá fakt dobře. Usmyslela jsem si, že si musím nechat uřezat nohu. Rozhodnutí, že si nechám amputovat nohu, bylo určitě tím nejtěžším v mém životě. Stále se mi stává, že se vzbudím a divím se, kde ji mám,“ dodala.

Krátce po operaci dostala Mariah práci u slavné návrhářky Betsey Johnson, u které dnes pracuje jako mediální manažerka.