Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Je to nejhorší práce na světě? Tato žena je ochutnávačkou psího žrádla

Dobrou chuť!
Zdroj: profimedia.cz

Po několika článcích o zaměstnáních snů tu máme práci, kterou by naopak většina lidí nejspíš dělat nechtěla, a to ani kdyby byla hodně dobře placená. Jedná se totiž o ochutnávání psího žrádla.

Lucy Postins ze Spojených států, která se této nezáviděníhodné činnosti věnuje už několik let, však na svou práci nedá dopustit a tvrdí, že ji miluje.

„Mým úkolem je ochutnávat nejen jednotlivé složky, ale i finální produkty – konzervy, granule atd. Kromě chuti mě pochopitelně zajímá také vůně a barva. Všechno musí být perfektní,“ vysvětluje osmatřicetiletá degustátorka.

Je ovšem zapotřebí podotknout, že nejde jen tak o ledajaké psí žrádlo. Společnost, která Lucy zaměstnává, totiž nedávno získala svolení označovat své produkty jako „human grade“ – tedy jako vhodné i pro lidi.

„Mnoho majitelů psů své mazlíčky považuje za nižší druh, který si kvalitní potraviny nezaslouží. Ale my jsme jiného názoru a průzkumy nám dávají za pravdu. Například celých 70 % našich zákazníků tvrdí, že se jejich psům po tomto žrádle prudce zlepšila kvalita srsti,“ argumentuje Lucy, jejíž rodina chová dva rhodeské ridgebacky a jednoho mopslíka.

Tak co – ochutnali byste taky?

Související články

Další články