Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Je to barbarské, nebo sportovní? 8 pobuřujících fotografií malých dětí, které spolu zápasí v ringu

Děti v ringu na šampionátu smíšených bojových umění (Mixed Martial
Arts, zkráceně MMA).
Zdroj: reprofoto Sebastian Montalvo
+ Další 4 fotografie

Sebastian Montalvo je americký fotograf, který projezdil skoro celé Spojené státy a zaměřil svůj objektiv na něco, co neustále vyvolává diskuze. Nejen mezi rodiči, bezdětnými, ale i mezi pediatry a hlavně dětskými psychology.

Smíšená bojová umění (MMA) totiž začínají provozovat čím dál mladší děti a v ringu potkáte i ty, kterým je třeba teprve jen šest sedm let. Odmala se této disciplíně věnují a zatímco u jejich rodičů a trenérů panuje názor, že to má pozitivní vliv nejen na jejich zdraví a duševní vývoj, veřejnost trne hrůzou.

Chlapci se do sebe pouštějí na dětských šampionátech a v ničem si nezadají s dospělými. Drží hlavu soupeře v kleštích, občas se objeví krev, velmi často pláč. Odborníci se na toto téma nemohou shodnout, ačkoliv MMA není jen bezduché mlácení, ale určitá filozofie boje a děti by se i měly naučit respektu k soupeři a jeden k druhému, přece jen převažují obavy, že to v nich vyvolává agresivní sklony a lidově „rostou pro šibenici“.

Co myslíte vy? Máte ve svém okolí někoho, kdo už odmala posílá svoje děti do kurzu bojových sportů? A souhlasili byste s tím, aby tohle dělalo vaše malé dítě?

Související články

Další články