Pro někoho možná šokující, pro jiné zase přirozená věc. Kojení na veřejnosti některé lidi pobuřuje, ostatním to nevadí. Tahle americká maminka tomu dodala ještě jiný rozměr. Na nevadském festivalu Burning Man byla kojící matka Miki Agrawal určitě jednou z atrakcí.

S připevněnými odsávačkami na hrudi čepovala své mléko přímo do kojeneckých lahví. Někteří návštěvníci za ní chodili ze zvědavosti, jiní si šli pro svůj ranní vyprošťovák, další si z jejího mateřského mléka nechali udělat latté.

Kdo chtěl, mohl ho zkusit! Miki si každé tři hodiny odsávala mléko a dávala ho ochutnat kolemjdoucím. „Tolik lidí bylo nadšených a zvědavých, aby to zkusili. Já se taky napila, když mi došla voda, chutná jako sladké kokosové mléko!“ napsala Agrawal na svém Instagramu.

I když může nabídka ochutnání mateřského mléka znít zajímavě, měli by si degustátoři dávat velký pozor. Mateřské mléko, stejně jako jiné tělesné tekutiny, může obsahovat virové onemocnění nebo infekce. Podle odborníků pití mateřského mléka v dospělosti nepřináší žádné zvláštní benefity. A jak lidského, tak zvířecího.

Ochutnali byste, nebo vám to přijde nechutné?