Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Je Berdychova Ester těhotná? Berdych nechce jet na olympiádu a vymlouvá se na VIRUS ZIKA

Tomáš nechce jet do Brazílie na olympiádu.
Zdroj: Profimedia, Instagram
+ Další 2 fotografie
Tomáš Berdych oznámil, že nepojede na OH do brazilského Ria. Prý se bojí, že by mohl dostat virus ZIKA. Je snad jeho manželka Ester těhotná?

Tenisté Karolína Plíšková a Tomáš Berdych nebudou reprezentovat Česko na OH. Oba odstoupili ze stejného důvodu. Bojí se viru ZIKA.

Na jednu stranu oba dva chápeme, na straně druhé je to ale škoda. Oba dva měli reálnou šanci na cenný kov.

Tomáš Berdych dokonce k neúčasti na OH vydal prohlášení:

„S velkou lítostí oznamuji, že se neúčastním nadcházejících olympijských her v Rio de Janeiru. Bylo to pro mě těžké rozhodnutí po dlouhé a složité diskuzi s blízkými. Jedná se čistě o moje osobní důvody, přesto cítím kvůli svým podporovatelům a fanouškům potřebu uvést alespoň jeden ze závažných faktů, který mě k tomuto kroku vedl. Jde o rozšíření viru zika v zemi, kde se olympiáda koná. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno založil rodinu, je omezení zdravotních rizik vůči mým nejbližším prvořadou prioritou,“ vzkázal fanouškům Berdych.

A celý národ začal hned spekulovat, že jeho Ester už je asi v tom. A nebo hodně brzy bude. Vědci nedávno oznámili, že virus ZIKA se může přenášet i během pohlavního styku. A nikdo nechce riskovat, že kvůli OH by měl nemocné dítě. Kdyby se Berdych opravdu nakazil, byla by ve velkém nebezpečí i Ester. Sex by pak byl hodně rizikovou záležitostí.

Sportovní novinář Luděk Mádl nedávno na Facebooku připomněl, že účast v Riu odříkají hlavně tenisté a golfisté. Mádl se provokativně ptal, že je zajímavé, že jiní sportovci se tolik nebojí. Mádl narážel na to, že na olympiádě nikdo nezbohatne.

Ano, virus ZIKA je hodně nebezpečná věc. A olympiáda je navíc pro sportovce otázkou cti, žádné startovné tenisté ani golfisté nedostanou.

Zda se Tomáš Berdych šetří na štědře dotované turnaje, nebo s manželkou už pracují na miminku, je otázka hlavně na něj. Věříme, že v jeho případě jde opravdu o zdravotní rizika.

Související články

Další články