Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jarní teploty jsou tady, bude 24 stupňů: Kvůli písku ze Sahary se ale později výrazně ochladí!

Zdroj: profimedia.cz
Zima je konečně pryč a nastává období vysokých teplot! V pondělí ráno ještě počítejte s chladnějším počasím, ale během dne se rtuť teploměru vyšplhá až ke 24 °C. Radost nám ale zřejmě pokazí písek, který do Evropy přivál ze Sahary. Právě ten totiž může způsobit, že se opět ochladí.

Na oblohu bez jediného obláčku se můžeme těšit v nadcházejících dvou týdnech. Meteorologové hlásí, že se v pondělí teploty vyšplhají až k 24 °C, okolo dvaceti stupňů se pak budou pohybovat celý týden.

Až ve středu se v některých částech republiky počasí trošku pokazí, přijdou přeháňky a ojedinělé bouřky. Jarním teplotám ale budou muset dát lidé sbohem, pokud se vyplní předzvěst, že s počasím zamává písek ze Sahary. Nad Evropu letos přivál už poněkolikáté.

Přes prachové částice neprojde tolik slunečního svitu, takže ve skutečnosti může být o poznání chladněji. Nejvíce písku v atmosféře by se mělo vyskytovat na západě a severozápadě kontinentu, ale není vyloučeno, že se dostane i do střední Evropy. Písek bude činit obtíže i astmatikům, seniorům a lidem s dýchacími problémy. V Česku by se měl nejvíc projevit právě bouřkami, které by měly začít ve středu.

Pondělí

Jasno až polojasno. Ráno počítejte ojediněle se zataženou oblohou s nízkou oblačností a mlhami. Nejnižší noční teploty v Čechách 7 až 3 °C, na Moravě a ve Slezsku 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, na Šumavě až 19 °C. Povane slabý východní vítr 1 až 4 m/s, ve východní polovině území mírný jihovýchodní až jižní vítr 4 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Úterý

Skoro jasno až polojasno, během dne bude od jihozápadu převážně oblačno, místy se vyskytnou přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 a 7 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Povane mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Středa

Na většině území oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Povane mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek

Oblačno až polojasno, během dne se místy vyskytnou přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Povane čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Pátek

Na většině míst oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na jihozápadní.

Sobota a neděle

Polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti až 5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 17 a 22 °C.

Související články

Další články