Nedávno jsme vás informovali o příběhu britské rodiny, která se musela na tři dny vystěhovat z domu, protože si z obchodu přinesla trs banánů, v němž bylo hnízdo jedovatých brazilských pavouků. Další případ se stal v Pensylvánii, kde si Yvonne Whalen přinesla ze supermarketu trs s hroznovým vínem.

Když po týdnu vyndala ovoce z ledničky, vyskočil na ni ve dřezu černý pavouk. „Strašně jsem se lekla a nejdřív jsem ho chtěla spláchnout do výlevky,“ řekla Yvonne ABC27. Pak ho ale raději přikryla plastovým kelímkem a šla se podívat na internet, o jaký druh se jedná. Vzhledem k červeným tečkám na jeho těle snadno identifikovala, že jde o nebezpečnou černou vdovu. V hroznech byli pavouci dva, ten druhý naštěstí umrzl po pobytu v lednici.

Že se jedná o jedovatou černou vdovu, to paní Yvonne potvrdil i místní znalec hmyzu. Žena oznámila hrůzný nález supermarketu, kde ovoce zakoupila. „Chtěla jsem se ujistit, že se to nestalo i někomu dalšímu,“ řekla Whalen. Vedení obchodu jí poslalo dárkovou kartu s příslibem, že bude ovoce lépe kontrolovat.

Pavouci byli také objeveni v hroznech v Michiganu, Minnesotě, Missouri a Wisconsinu.