Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Jaké je nejdražší město na celém světě? A kolik tam dáte za chleba, víno a cigarety?

Singapur je hezké město, ale pekelně drahé.

Máte obrovskou spoustu peněz a nevíte, co s nimi? Tak se přestěhujte do nejdražšího města na světě. Tam se vám budou krásně utrácet!

Economist Intelligence Unit vzali celkem 131 velkých měst na celém světě a snažili se zjistit, kde je život nejdražší pro rok 2014. Co jim vyšlo? Absolutně nejvíc utratíte za běžný život v Singapuru, který nahradil japonské Tokio, jež se umístilo na první příčce nejdražšího města pro rok 2013. V pětce nejdražších měst je ještě Paříž, Oslo, Curych a Sydney.

Ačkoli si Pražáci rádi říkají, jak je život v hlavním městě České republiky nákladný, nevešla se Praha ani do první desítky. A co je na Singapuru a pětici nejdražších měst vlastně tak nákladné? EIU sledovalo hned několik ukazatelů – například za kolik tam koupíte cigarety, kilogram chleba nebo lahev vína.

Průměrná cena lahve vína v Singapuru je 497 korun. A to skutečně mluvíme o průměrné ceně, do které se započítávají i ta nejlevnější vína. Balíček cigaret tam koupíte za 190 Kč, litr benzinu za 34 korun a kilo chleba za 67 korun.

Za chleba dáte pořádnou pálku v Paříži, kde stojí v průměru 167 korun, a litr benzinu tam stojí 50 korun. Nejdražší cigarety pak mají v australském Sydney, kde za krabičku dáte 313 Kč. To už je skoro lepší přestat kouřit, co?

Mohlo by vás zajímat

Další články