Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Jak vypadaly hudební festivaly v době hippies? Přeneste se s námi do časů, kdy bylo spodní prádlo jen na obtíž!

Vrátí se hnutí hippies?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Festival Glastonbury nebyl vždy jen o hudebních vystoupeních Kanyeho Westa či Pharella Williamse. Na začátku 70. let ho na dlouhou dobu naprosto ovládli hipíci z celého světa a proměnili malé městečko na jihu Anglie v hlavní město volné lásky celé zeměkoule. Právě z tohoto období vám přinášíme sérii unikátních fotografií. Sami se rozhodněte, zda dávno zapomenuté období nemělo větší kouzlo než současnost.

Hnutí hippies vzniklo v 60. letech v USA a propagovalo především mír, lásku, přátelství a svobodu. Proto jednotlivé skupiny lidí žily v komunách, kde se často provozovala volná láska a užívaly lehké drogy.

Šlo o příznivce myšlenky, že člověk by neměl budovat kariéru a honit se za penězi. Nýbrž si užívat života a žít skromně. To je často v rozporu i se současnou hudební scénou. Je tedy otázkou, co by hippies říkali například na vystoupení Kanyeho Westa, který často čelí obviněním z toho, že hudbu dělá jen pro peníze.

Dalším typickým znakem hippies pak byly dlouhé vlasy, které nosili i muži. Ty byly reakcí na uhlazenost až metrosexualitu lidí tehdejší doby. Další paralela se současností?

Znaků, které provázely vznik hippies, lze v současné společnosti najít dost a dost. Dočkáme se jejich opětovného příchodu?

Sami se můžete v galerii podívat, jak by to vlastně vypadalo.

Související články

Další články