Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Jak vypadá doopravdy ráj na zemi: Skutečná tvář Malediv vás v galerii šokuje

Krásná voda, bílý písek a naprostý luxus. Tak si lidé představují
Maledivy.
+ Další 3 fotografie

Maledivy jsou pro většinu lidí vysněná luxusní dovolená. Souostroví v Indickém oceánu tu ale dlouho nebude, protože se pomalu, ale jistě potápí, takže pokud váháte, zda na Maledivy zaletět i za cenu toho, že nebudete dva měsíce jíst, rozhodně byste to měli udělat.

Je to prý ráj na zemi. Anebo taky ne.

Skupina filmařů se totiž rozhodla, že vydá pravdivé svědectví o tom, jak vypadají Maledivy bez fotek cestovních kanceláří. A nejsou první. Jednotlivé malé atoly, které obejdete za dvě hodiny sem a tam, totiž trápí nápor hostů a zatím nevyřešený způsob, jak se zbavit ještě většího náporu odpadků z cestovního ruchu. A hlavně plastů.

Alison Teal (27) z Havaje a její kolegové Mark a Sarah nafotili a natočili „úklid“ podle tamních zvyků. Hlavně to někam shrnout, aby to nebylo vidět, moře si s tím nějak poradí. S plastovými lahvemi a sáčky ale těžko. Na Maledivách fungují dobrovolníci, kteří nerecyklovatelný odpad na vlastní náklady odvážejí z ostrovů pryč, ovšem pořád jich je málo.

A pak to v ráji na zemi vypadá trochu jinak než dovolená v katalogu za nemravnou cenu.

Mohlo by vás zajímat

Další články