Asi jedna žena ze tří dosáhne při sexu orgasmu. A to je docela dost smutné, když si vezmeme, že chlap se udělá prostě kdykoliv a kdekoliv. Kde je ale chyba?

U chlapa je to totiž o hodně jednodušší. Mužský orgasmus je závislý z velké míry na nervovém systému. Penis vysílá signály do mozku prostřednictvím míchy a pak už to hned jde a muž je šťastný. U žen to ale zase tak jednoduché není. Právě naopak!

Ženy to mají mnohem složitější. Ženský orgasmus je pro mnoho mužů pořád velkou záhadou. U žen se totiž kombinují emocionální a mentální faktory, jako je i důvěra a schopnost důvěřovat partnerovi. Pokud to tam není, tak se prostě jen tak neudělá. Vše není tak mechanické jako u muže.

Výzkumníci ale teď přišli na speciální sexuální polohy, které mají zásadní vliv na to, jestli žena dosáhne orgasmu nebo ne. Podle studie Mayo Clinic a Univerzity v Indianě jde o případ migrace klitorisu během pohlavního styku. Ano, zní to vážně divně, ale je tomu skutečně tak. Znamená to, že čím víc se blížíte k poševní stěně, tím máte větší šanci, že dosáhnete orgasmu.

Takže pánové, pokud chcete na ženu zapůsobit, měli byste si vzít příklad z této studie. Hlavně byste se měli zbavit pozice zezadu, tak ženu tedy opravdu neuspokojíte, protože se na vás nebude moct dívat. A hlavně tato pozice nestimuluje ty ženské oblasti ženy, díky kterým žena dosáhne orgasmu.

Navíc bylo zjištěno, že nejlepší pozice jsou prostě ty základní jako misionář nebo koníček.