Portia de Rossi zářila v seriálu Ally McBeal několik sérií. Brousilo si tam na ni zuby několik právníků, ale ona vždycky všem dala košem. Což se stalo i v reálném životě. Sexy herečka je lesbička a její dlouholetou partnerkou a manželkou je oblíbená komička Ellen DeGeneres.

Herečka po natáčení Ally McBeal už nezískala roli, která by překonala její předchozí úspěch. O to zajímavější je ale její soukromý život. Narodila se v Austrálii a později si kvůli zelené kartě brala režiséra Mela Metcalfa. Po třech letech ale následoval rozvod, protože Portia dále nemohla předstírat lásku a klamat samu sebe.

Rok poté se jí ulevilo a konečně začala randit se ženou. Ještě na začátku roku 2000 se o své orientaci styděla mluvit a vztah s Francescou Gregorini tajila. Dokonce ani kolegové z Ally McBeal netušili, že je lesbička, dokud se tahle informace neobjevila v médiích.

V roce 2004 se rozešla s partnerkou a ještě ten samý rok se ocitla na natáčení Elleniny show. Blondýnky si padly do oka a jsou spolu dodnes. V roce 2008 proběhl oficiální obřad a nyní obě uvažují o adopci dětí.

Blonďatá hříva zmizela, ale zářivý úsměv na její krásné tváři zůstal.