Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak se stát lepším člověkem? 11 věcí, které jsme se o životě naučili od Sheldona Coopera

I Sheldon se umí překonat, tak proč byste to nedokázali i vy?
Zdroj: ©CBS/Courtesy Everett Collection / Profimedia
+ Další fotografie
Jak si zvýšit sebevědomí a stát se lepším člověkem? Fanoušky Teorie velkého třesku to možná překvapí, ale jestli bychom se ze seriálové partičky měli od někoho učit, mělo by to být od Sheldona Coopera.

Možná už jste dokonalí, úžasní, šťastní, skvělí… občas se ale stane, že na člověka přijde deprese a už si tak báječně nepřipadá. Naštěstí je tu ale Sheldon Cooper, génius, který má dokonce vyšší IQ než Albert Einstein. Kdo zná Teorii velkého třesku, ví, jaký Sheldon je. Ale už málokdo si připustí, že nás tenhle sociopat může kromě teorie strun mnohému naučit. Do života si od něho můžeme odnést:

1. Že i v dospělosti si klidně můžeme hrát s vláčky.

2. Že i když nevypadáme jako krásná celebrita, můžeme se cítit dobře, stačí si fandit.

3. Že nás za úspěch nepochválí nikdo tak dobře jako my sami. Poblahopřejte sami sobě, když se vám něco povede!

4. Že není potřeba se omlouvat za něco, co máme rádi.

5. Baby a Sheldon nikdy nebudou sedět v koutě. Sheldon nesnáší pasivitu a vždy si prosadí svoje. Nechte se jím inspirovat a jděte si tvrdě za svým.

6. Že je fajn občas mít pravidla. Samozřejmě Sheldon je tak trochu psychopat a být jeho spolubydlícím, jeho manýry by nevydýchal každý. Ale trocha řádu ještě nikdy nikomu neuškodila.

7. Že starat se včas o maličkosti občas může být lepší než řešit na poslední chvíli velké problémy. Viz Sheldon a jeho zdraví, kdy s každým kýchnutím běží k doktorovi.

8. Že je fajn občas se trochu žrát a věřit ve své schopnosti. Posune vás to.

9. Že i přes všechny pochyby se občas vyplatí vystoupit z komfortní zóny. I Sheldon se přes to, jaký je, překonal, když musel Penny odvézt do nemocnice nebo když vyjadřoval city.

10. Že každý musí v životě překonat trapné okamžiky. Sheldon musel překousnout, když si na veřejnosti sundal kalhoty a druhý den se našel na YouTube.

11. Že bychom se měli okamžitě vykašlat na to, co je in, a měli bychom se naučit mít svůj osobitý styl. Hlavně se cítit dobře!

Související články

Další články