Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jak se hackeři dostali k nahým fotkám slavných hvězd? Jednoduše, váš mobil vše ukládá na internet!

Zdroj:

Možná jste si toho nevšimli, ale pokud svému chytrému mobilnímu telefonu explicitně neřeknete, aby vaše fotografie z něj neukládal na internet, dělá to automaticky. Tuto službu mají jak telefony s operačním systémem Android, tak i telefony od Apple. Je to docela chytrá věcička, která vám zachovává fotky i v případě, že mobil ztratíte nebo ho omylem vymažete. Ale také to znamená, že ukládá na internet všechno, co na něm nafotíte.

Ano, třeba i vaše nahé fotky.

Zatím se zdá, že zdrojem většiny obrázků z nedávného úniku je služba iCloud od Apple, se kterou si můžete synchronizovat kontakty, zprávy a právě také fotografie. Máte účet u Apple, přes který se do iCloudu můžete přihlásit a tam najdete všechny své fotky. Pokud mobilnímu telefonu neřeknete, že tam nechcete fotky ukládat, automaticky tam ukládá všechny.

No a pak hacker jednoduše může prolomit heslo do iCloudu a dostane se ke všem vašim fotkám

Jak se proti takovým únikům bránit? Je to docela jednoduché, stačí dodržovat několik pravidel:

1. Nechcete své fotky na internetu? Nedávejte je tam!

Stačí zakázat službu iCloud na mobilech iPhone nebo ukládání na Google+ na mobilech Android. Stejnou službu mají také Windows Phone, vše se může ukládat na OneDrive.

2. Mějte bezpečné heslo

Není dobré mít všude stejná hesla. Pro každou službu je dobré mít unikátní heslo, a to nejlépe pekelně dlouhé a nesmyslné. Existují programy, které vám hesla uchovávají a také generují a stačí, když si budete pamatovat pouze jedno hlavní heslo, přes které se do té databáze dostanete.

3. Používejte dvojí zabezpečení

Některé služby to už nabízejí a znamená to, že abyste se přihlásili do svého účtu, nestačí vědět jen vaši e-mailovou adresu a heslo. Občas vám přijde formou SMS na mobilní telefon také speciální kód, který je třeba pro vstup zadat. Takové věci už nějakou dobu používají například banky pro vstup do internetového bankovnictví.

Pánové jsou ale nejspíše moc rádi, že se Kate Upton a Jennifer Lawrence těchto rad příliš nedržely

Související články

Další články