Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak můžete poznat psychopata? Podle pouhého zívání! Zkuste si i vy náš test

Nevíme, jak vy při čtení, ale my jsme psaní tohohle článku docela
prozívali. Takže jsme v pořádku, hurá!
Zdroj: Daily Mail
Podle pouhého zívání můžete poznat psychopatického člověka. Vědci přišli na celkem banální trik.

Vědci mají zkrátka odpověď na všechno. Díky jednomu z posledních výzkumů třeba konečně víme, jak poznat ve svém okolí psychopata. A trik je velmi jednoduchý – psychopatického člověka lze odhalit díky pouhému zívání!

Jak je známo, zívání je nakažlivé. Stačí, abychom viděli zívat někoho druhého, a hned se nám chce taky. Podvědomě tím vlastně vyjadřujeme naši empatii a soudržnost se skupinou dalších lidí. Jedinci s psychopatickými rysy, jako je narcismus nebo bezcitnost, však podobné city k ostatním nemají. Tvrzení uvedené výše o nich tudíž tolik neplatí, a když někdo kolem nich zívá, jsou více odolní a neopakují po něm.

Studie byla provedena na sto třiceti pěti studentech. Těm byl pouštěn klip s různě se tvářícími lidmi, mezi nimiž někteří také zívali. Testující si všimli, že studenti, kteří projevovali minimální nebo žádné reakce na zívající lidi, byli právě i ti, u nichž byly zjištěny některé psychopatické sklony.

Až tedy budete v kolektivu několika lidí zívat, bedlivě si všímejte jejich odezvy. Nebo jste snad vy sami psychopati? Otestujte se naší fotogalerií!

Související články

Další články