Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jak bude vypadat člověk za 50 milionů let? Sex byste s ním mít nechtěli!

To jsou ale fešáci, že?
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Jak bude vypadat člověk za 100 000 let? A jak bude vypadat za milion let? Nebo dokonce za 50 milionů let? To jsou velmi složité otázky, které trápí nejen antropology.

Člověk jako živočišný druh se neustále mění v závislosti na prostředí. Okolní svět se rychle mění a Homo sapiens sapiens se musí přizpůsobovat. Evoluci sice nevidíme, ale stále trvá. Jak bude vypadat člověk za 50 milionů let? Úplně jinak, než vypadá dnes. Ale jak přesně? To je hádanka.

Slavný paleontolog Dougal Dixon si třeba myslí, že člověk bude vypadat jako nestvůra a bude žít na stromech. „Beztvará nestvůra s rudými pulzujícími žílami a ostrými drápy sedí na stromě a čeká na úsvit. S příchodem prvních slunečních paprsků roztáhne podivné útvary na zádech a začne nasávat teplo. Pak ze stromu seskočí a chobotem se napije ze špinavé louže. Teprve pak se v záhybech kůže objeví tvář. Lidská tvář. Vítejte ve světě našich potomků,“ tak Dixon popsal nového člověka v rozhovoru pro National Geographic.

Dixon si myslí, že člověk, jak ho známe dnes, bude existovat ještě cca 15 000 let. Pak přijde nový druh člověka, který toho prvního vytlačí. Vědci se domnívají, že primitivní organismy jsou méně náchylné k evolučním změnám. Naopak inteligentní tvorové (jako člověk) evolučním změnám podléhají rychleji.

Člověka tak, jak ho známe dnes, zahubí pokrok. V podstatě moderní medicína a nebo digitální věk kladou na člověka nové nároky. A tyto nové výzvy ho budou měnit. Máme špičkovou lékařskou péči, nové vědecké postupy a jsme pěkně rozmazlení – a to nás ve finále bude stát lidství. Člověk si zvykne na to, že vše za něj řeší zázračné pilulky, a začne degenerovat.

„Svaly atrofují, srdce a plíce budou téměř nefunkční. Člověk se za pár milionů let promění v ubohou trosku ochablých orgánů a slaboučkých končetin. Jediné, co člověku zůstane funkční a navíc výrazně vylepšené, budou smyslové a sexuální orgány a především mozek. Ten bude tak obrovský, že ho tělo ani neunese. Naši potomci však naštěstí budou mít k dispozici pokročilé biotechnologie, s jejichž pomocí si vyrobí umělá těla,“ uvedl Dixon pro magazín Omni.

Další velkou otázkou je, jak moc bude měněn genetický kód člověka. Podepíše se v dlouhodobém horizontu na člověku to, že jí geneticky modifikované potraviny? Zřejmě ano.

Podívejte se do galerie, uvidíte tam, jak si nového člověka představují různí vědci.

Související články

Další články