Obyčejní Britové zuří, nechápou, jak se může v okolí parlamentu procházet muž s vlajkou teroristické organizace. Nechápou, že na tuto provokaci policisté vůbec nereagovali.

Muž s vlajkou prý neporušil žádný zákon, nikomu neublížil, jen vyjádřil svůj názor. Názor, že podporuje Islámský stát. Na skandální fotky upozornil například zpravodajský portál The Guardian.

Pokud incident z Londýna vnímáme v globálních souvislostech, a v současném světě je to nutné, tak si musíme vzpomenout na pražskou demonstraci proti uprchlíkům z minulého týdne.

Na této demonstraci se také objevily hodně provokativní symboly – šibenice. A policisté také nic nedělali, jen přihlíželi. Ministr vnitra Milan Chovanec ale postup policistů prověří, ukazování šibenic je podle něj trestným činem. Prý je to vyhrožování.

Proč Britové nepovažují exhibici s černou vlajkou Islámského státu také za vyhrožování? Jsou si opravdu tak jistí svým liberalismem, humanismem a zakořeněnou demokracií? A nebo jsou to srabi a před černou vlajkou preventivně ustupují? Téma k diskuzi, která bude hodně bolet.