Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Islámský stát je na pokraji zhroucení? Přečtěte si tvrzení vojenských expertů!

Islamisté prý melou z posledního.
+ Další fotografie
Zatímco většina lidí se pomalu smiřuje s tím, že Islámský stát je něco, co jen tak z mapy nezmizí, britští vojáci tvrdí pravý opak! Co je k tomu vede? Názory přímých účastníků konfliktu rozhodně nelze brát na lehkou váhu.

Deník The Sun získal vyjádření jednoho z důstojníků britských speciálních jednotek, kteří znají síly islamistů velice dobře. A ten jim anonymně potvrdil, že trénink kurdských jednotek a neustálé letecké útoky se na stavu bojovníků Islámského státu výrazně podepsaly.

„Pravdou je, že tam existuje křehkost. Jsou nestabilní, ve špatné pozici a přichází den, kdy se zbortí jako domeček z karet,“ tvrdí britský plukovník.

Stejný názor má i další voják James Learmont. Ten se domnívá, že se vše pomalu obrací proti Islámskému státu.

„Ta aura neporazitelnosti je pryč. Lidé si uvědomují, že je mohou porazit, a já si myslím, že už vědí, že je jednou porazí. Nemůžeme dovolit této organizaci, aby i nadále existovala. Je to jen otázkou času.“

Věříte britským vojákům? Nebo si myslíte, že tu Islámský stát ještě dlouho zůstane?

Mohlo by vás zajímat

Další články