Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Islám má na Slovensku STOP! Nechtějí v zemi jedinou mešitu!

Islám má na Slovensku velkou stopku!
Zdroj: profimedia.cz
Islám dostal na Slovensku velké stop. Národní rada Slovenské republiky totiž schválila zákon, který brání islámu, aby se stal právoplatným registrovaným náboženstvím v této zemi.

Slovenská republika se odhodlala k radikálnímu kroku, který nejspíše nikdo nečekal. Islám má na Slovensku totiž velkou stopku. Se zákonem, který předložila Slovenská národní strana, souhlasily dvě třetiny poslanců.

Když totiž původně chtělo různé náboženské uskupení provozovat v zemi školy a dostávat na ně státní dotace, stačilo dvacet tisíc stoupenců. V současné době se zákon mění a budou potřebovat již padesát tisíc stoupenců.

I když islámská nadace tvrdí, že na Slovensku je okolo pěti tisíc islámských následovníků, tak oficiální zdroje hovoří o dvou tisících.

Šéf Slovenské národní strany Andrej Danko se nechal slyšet, že islamizace údajně začíná kebabem, a to dávno na Slovensku, převážně tedy v Bratislavě, již probíhá. Poté dodal, že se bude snažit ze všech sil, aby v budoucnu na slovenské půdě nestála byť jen jediná mešita.

Muslimská komunita na Slovensku nemá jedinou mešitu, a proto se schází v různých pronajatých prostorách a domech.

Související články

Další články