Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Íránský vrah dostal milost ve chvíli, kdy už měl oprátku kolem krku. Proč ho matka oběti nechala žít?

Milost přišla doslova na poslední chvíli.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Neuvěřitelné! Íránský vrah, známý jako Balal, už měl zavázané oči, smyčku pevně utaženou kolem krku a v duchu se loučil se životem.

Rodiče jeho oběti mu však na poslední chvíli odpustili. Místo toho, aby matka zavražděného odkopla židli, na které odsouzenec stál, mu jen vlepila facku.

„Moje žena před třemi dny viděla našeho staršího syna ve snu. Řekl jí, že se nachází na dobrém místě a že si nepřeje, aby se za jeho smrt mstila,“ vysvětlil otec oběti Abdolghani Hosseinzadeh a dodal:

„Její rozhodování bylo o to těžší, že o jednoho syna jsme už přišli. Zemřel při motocyklové nehodě ve věku pouhých jedenácti let. Nakonec však dospěla k závěru, že bychom tomu muži měli udělit milost – ovšem až v den popravy.“

Balal byl odsouzen k hrdelnímu trestu za to, že před sedmi lety smrtelně bodl osmnáctiletého Abdollaha Hosseinzadeha juniora. Tragický incident se odehrál během pouličních bojů v íránském městě Royan.

Hosseinzadeh senior nicméně věří, že Balal zabíjet nechtěl. „Byl naivní. Ten nůž při potyčce sebral Abdollahovi a nevěděl ani, jak se s ním zachází. Podle mě šlo o nešťastnou souhru okolností,“ konstatoval.

Související články

Další články