Infarktový obrat snů a osmigólová kanonáda: Češi na MS po 10 letech famózně urvali bronz!

Češi vybojovali po 10 letech bronz na MS
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Česko: USA

Dramatický boj o bronzovou medaili dopadl senzačně. První gól Češi inkasovali v deváté minutě 1. třetiny, do druhé třetiny vstupovali za stavu 1:3. Situaci ale dokázali ve třetí třetině naprosto senzačně otočit. Zápas Česko - USA skončil 8:4 a Češi se po deseti letech radují na mistrovství světa ze zisku medaile a stejně jako tehdy z třetího místa.

Velmi dramatický zápas o bronzovou medaili na MS v hokeji 2022 zaznamenal několik infarktových situací. Hned první třetina skončila velmi nepříjemným třetím gólem Američanů, který poslali do brány při vlastním oslabení a 13 vteřin před jejím koncem. Do druhé třetiny tak Češi vstupovali za stavu 1:3.

Rozhodující třetí třetina a skvělý Pastrňák

Sen o bronzové medaili zachránil hned v úvodu třetí třetiny skvělý David Pastrňák. Ten nejprve v 51. vteřině vstřelil nesmírně důležitý vyrovnávací gól, sotva dvě minuty po něm se trefil Roman Červenka, načež znovu poslal puk do americké brány Pastrňák. Ve čtvrté minutě poslední třetiny tak bylo prakticky vymalováno a nálada se zcela otočila. Zápas skončil senzačním výsledkem 8:4. Osmý gól opět vstřelil nový hokejový bůh David Pastrňák.

Léčba Karim Jalonenem

Famózním obratem utkání tak Češi utnuli suché hokejové roky a po 10 letech konečně vezou medaile z MS, léčba finským trenérem Karim Jalonenem zjevně zabrala.

Češi v sobotním semifinále nestačili na Kanadu a prohráli jednoznačně 1:6. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena s USA bojovali o první českou medaili od bronzu v Helsinkách a Stockholmu v roce 2012. Od té doby všechny tři zápasy o třetí místo na MS prohráli.

"Kanada i Amerika to mají v krvi, že jakmile začnou vyřazovací boje, hrají o dva levely výš. Musíme být na to připravení a hrát stoprocentně koncentrovaně. Neudělat zbytečné fauly, nebýt vyloučení a dostat trošku jejich beky pod tlak. Zůstali jim už jen čtyři. Mají nějaké zraněné a Jacob Megna, se kterým hraju v San Jose, odletěl domů kvůli komplikovanému porodu partnerky," prozrazoval nedělní taktiku po sobotním debaklu s Kanadou pro sport.cz obránce Radim Šimek. A zjevně se dobrá taktická příprava vyplatila. Hoši, děkujeme!