Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Indická kuchyně ho stála život: Žena uvařila svému muži karí, netušila, že to bude jeho poslední večeře

Indické karí může být pěkně ostré. (Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz

Některé kuchyně nejsou pro všechny, nejenže by vás mohla dostat jejich pálivost nebo podivné ingredience, ale někdy vás mohou i stát život. O tom ví svoje Julie Sweet (49), která chtěla svému muži Marcusovi (46) připravit delikátní večeři, ale její kuchařské umění ho doslova zabilo.

Samozřejmě za to Julie nemohla, bohužel se jednalo o velmi nešťastnou nehodu. Marcus byl totiž silně alergický na kokosové mléko, které se přidává do indického karí, a tato prudká reakce ho zabila během pár minut.

On ani jeho žena nevěděli, že Marcusovo tělo na přísadu takto zareaguje. Muž totiž trpěl alergií přímo na kokosové mléko, nikoliv na kokos samotný. Marcusovi se stáhl krk a otekly dýchací cesty, přesto byl ještě schopen ženu požádat o rychlou pomoc. Péče lékařů mu ale nepomohla a zemřel čtyři minuty po přijetí do nemocnice na zástavu srdce.

Anafylaktický šok se u něj dostavil okamžitě po pozření karí, místo dýchání chrčel a v obličeji byl celý modrý, podle lékařů navíc jeho smrti napomohlo to, že měl neléčenou srdeční chorobu. Jeho matka uvedla, že Marcus již dříve jedl kokos, ale kokosové mléko nikdy neokusil.

Související články

Další články