Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Ideální dovolená skončila už na letišti! Dívku (14) nechtěli pustit do letadla, protože je prý PŘÍLIŠ ZRZAVÁ!

Zdroj: facebook.com
Čtrnáctiletá Grace Wain byla nechána na letišti v slzách poté, co posádka letadla společnosti Etihad usoudila, že nevypadá dost dobře na to, aby mohla nastoupit do jejich letadla!

A to jen kvůli tomu, že se jim zdála být příliš bledá. Jenže světlá barva kůže je u někoho, kdo pochází ze Skotska a navíc má zrzavé vlasy, úplně normální záležitostí. Vysněná dovolená na Maledivách, na kterou otec Grace šetřil během 29leté služby u Královského námořnictva, se tak proměnila v noční můru ještě na letišti

Zaměstnanci společnosti Etihad totiž trvali na tom, aby Grace přinesla písemné potvrzení lékaře o tom, že může ve "svém stavu" létat. Nestačilo jim dokonce ani to, že dívku prohlédl na letišti přítomný zdravotník.

"Řekl jsem jim, že žijeme ve Skotsku a že je prostě zrzka s bledou pletí. Taková prostě je," popsal domluvu se zaměstnanci Paul Wain (45).

Neuvěřitelná šikana ze strany letecké společnosti ale zdaleka neskončila. Poté, co svým jednáním rozbrečeli Grace i jejího bratra Murrayho (11), stále trvali na písemném potvrzení. Rodičům se nakonec nějakým zázrakem podařilo získat vyjádření od rodinného lékaře a zaměstnanci Etihad ustoupili.

Jako dárek na rozloučenou jim ale ztratili dva kufry, takže rodiče museli strávit první tři dny dovolené v oblečení, ve kterém přiletěli. Luxusní resort na Maledivách měl totiž jen jeden obchod a ten prodával pouze suvenýry

Dle názoru rodiny se vše stalo jen kvůli tomu, že let byl přeplněn a zaměstnanci se snažili někoho zbavit. Když viděli bledou Grace, pravděpodobně se domnívali, že se jim díky ní podaří zbavit hned čtyř cestujících.

Společnost Etihad tyto domněnky nijak nekomentovala. Vydala pouze prohlášení o tom, že se jednalo o naprosto standardní postup Proto do budoucna všem jejím zákazníkům doporučujeme, aby s sebou vždy nosili lékařské potvrzení.

Související články

Další články