Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

I primáti mají v průměru delší sex než muži! Vědci přišli na to, proč pánové nemají kost v penisu!

I primáti mají v průměru delší sex než muži! Vědci přišli na to, proč pánové nemají kost v penisu!
Zdroj: facebook
Přemýšleli jste někdy nad tím, že v penisu vlastně není kost, ale i přesto dokáže pěkně ztvrdnout? Tedy většinou. Moderní věda prokázala, že kost v mužském penisu není potřeba. Nebylo tomu tak vždy, ale evoluce rozhodla, že kost v penisu zůstane pouze primátům. Ti ji totiž potřebují o něco více.

A k čemu vlastně taková kost v penisu může sloužit? Napomáhá delšímu pohlavnímu styku. Asi si říkáte, že to není potřeba.

Ve zvířecí říši platí, že čím delší má samec styk se samicí, tím více ji může střežit před ostatními samci. Jednoduše si ji pořádně označkuje, asi aby na něj nezapomněla Primáti jsou totiž polygamní, takže si samec samici musí hlídat. Lidé jsou podle vědců tvory naopak monogamními a partnery často nestřídají. Kde se k tomuhle zjištění asi vědci dobádali?

A tak si matka příroda řekla, že když lidé mají jenom jednoho partnera, muži si své samice nemusejí tolik chránit a sex nemusí tím pádem trvat tak dlouho. Cílem pohlavního styku u lidí se tak stává reprodukce. Takže ejakulace, to je, oč tu kráčí, nikoliv potěšení partnerky. A máte to, dámy, vědecky potvrzeno.

Pyjová kost se vyvinula u savců před miliony let a je nejrozmanitější kostí vůbec. Může mít různé tvary i velikosti. Zůstala vyvinuta však pouze těm savcům, jejichž průměrný styk trvá déle než tři minuty. V tom případě už asi chápete, proč mužům nezůstala.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy