Marně naše redakce opakovaně varovala slavomanku Evu Feuereislovou, že její nejlepší kamarádka a manažerka Patricie Kossevová (44) je pravomocně odsouzená zlodějka, falešná novinářka a podvodnice, která ji dostala do průseru už jednou a dostane ji do něj zase.

Inteligencí ne příliš obdařená Feuereislová nejen že nás neposlechla, ale aktuálně se své pravé ruky zastává i teď, v případu bezprecedentního hyenismu, který Kossevová předvedla a kvůli kterému na ni dnes podala nadace Šťastná hvězda žalobu na státním zastupitelství!

Mimořádně přesvědčivá a vykutálená fabulistka, se kterou se Eva ráda ukazuje na večírcích, kam se jí podaří proklouznout (a následně je obvykle vyváděna), se před několika měsíci vlichotila do přízně nadace, které – jak je u ní obvyklé – slibovala zajištění PR servisu a další výpomoc, zejména v mediálně známém případu maminky tří onkologicky nemocných dětí Jany Karešové, která už dvě děti pochovala a ve velmi otevřeném a emotivním rozhovoru pro iDnes (za jehož redaktorku se mimochodem Kossevová ráda vydává) popsala Kossevovou jako osobu, které naivně důvěřovala, aby se ta následně podepsala pod nevydařený pokus léčit jedno z jejích dnes už zesnulých dětí v USA.

Kossevová, která do nadace na nějaký čas za účelem medializace infiltrovala coby patronku i samotnou Evu F. (kvůli jejímuž chování se od ní nadace velmi brzy distancovala), je podezřelá, že okradla nejen zmíněnou nadaci, ale podle zatím nepotvrzených zpráv i samotnou maminku dětí, které podle našich informací stejně jako nadaci a dokonce vydavatelství MAFRA aktuálně vyhrožuje postihem za jakoukoli medializaci. Stejně tak v minulosti vyhrožovala i České televizi, která ji zmiňovala v komplikovaném případu Autocentra Pardubice, o kterém jsme psali a kde rovněž sehrála jednu z hlavních rolí Eva F.

Vykutálená manažerka Feuereislové měla nadaci i paní Karešovou uvést v omyl ohledně svých kontaktů v USA, kam organizovala cestu nemocné Verunce. Citujeme z rozhovoru s její maminkou na serveru Ona iDnes:

„Profesor Tolar chtěl děti vidět. Měla jsem za to, jak slibovala Patricie Kossevová, která cestu za nadaci organizovala, že děti vyšetří a zůstanou se tam léčit. Jenže až tam se ukázalo, že předem není nic domluvené. Jezdili jsme celé dny po městě od kliniky ke klinice a hledali, kde pan doktor pracuje. Vůbec o nás nevěděl, nečekal nás, a tím pádem ani děti nebyly zařazeny do registru pacientů, takže je léčit ani nemohl … mohla za to paní Kossevová, jak já, tak nadace už jsme se s ní rozešly. Ztratili jsme deset dní a utratili zbytečně 200 tisíc korun z naší sbírky.“

Nadace Šťastná hvězda žaluje Kossevovou, již jednou pravomocně odsouzenou za krádež v kosmetickém salonu, pro podvod a poškození dobrého jména nadace. Detaily případu, se kterým je redakce eXtra detailně obeznámena, jsou na samotné hranici pochopitelného. Hovoří s kauzou mimořádně dobře obeznámený zdroj z nadace: „Nejhorší bylo, když po neúspěšné cestě do USA na léčbu umírala paní Karešové v Motole tříletá dcerka, které už prostě nebylo pomoci, a Kossevová, která s ní dlouhodobě manipulovala, mamince volala a tvrdila jí, že má známé v Emirátech, kteří pro dítě pošlou letadlo a zachrání ho.“

Samotná paní Karešová, která nesmírně statečně čelí ranám osudu (dvě děti jí zemřely na rakovinu, třetí je vážně onkologicky nemocné, se smrtelnou nemocí se rvala i ona), se snaží soustředit na záchranu posledního dítěte, ke které je zřízena speciální sbírka. Těžko uvěřit, že v posledních dnech „někdo“ po sérii výhrůžek poslal kontrolu, samozřejmě s bezproblémovým výsledkem, právě na tuto sbírku!

Feuereislová mezitím se svou manažerkou oslavila veřejně narozeniny a na sociálních sítích se jí zastává. Vše označuje za lživou kampaň vedenou šéfredaktorem eXtra.cz a autorem tohoto textu a Kossevové kroky v rámci dění okolo nadace, kterou sama v minulosti poškodila, bagatelizuje s tím, že za vše si může maminka mrtvých dětí sama. Nadací se dokonce sama dlouho oháněla a na sociální síti Facebook vyhrožovala veřejně autorovi textu, že „vše již mají v rukách právníci nadace“, aby se dnes k věci vůbec nehlásila a autora článku se snažila zastrašit pobíháním po oslavě svých narozenin v tričku s jeho genitáliemi, což jej zatím nijak nezastrašilo.

Kossevová i Feuereislová se snaží zabránit medializaci některých svých aktivit dlouhodobě. Kriminální policie dvakrát odložila jejich trestní oznámení, které mělo za cíl donutit vydavatele eXtra.cz stáhnout texty, které se týkají zejména role Evy v případě Autocentra Pardubice. Kossevová se pro změnu marně snažila přinutit orgány činné v trestním řízení, aby nařídily vydavateli našeho webu stáhnout texty, které na její trestnou činnost upozorňují.

Argumentovala přitom tím, že je novinářka, aby souběžně hrozila žalobami vydavatelství MAFRA, za jehož kmenovou autorku se ráda vydává a pro jehož sekci iDnes Revue kdysi napsala několik PR článků. Samotná Feuereislová nás zatím nejvíce pobavila v situaci, kdy jsme uveřejnili screeny autentické eskortní agentury, která ji dříve zastupovala, a Eva začala tvrdit, že web je falešný a vytvořil ho sám autor tohoto textu!

Redakce eXtra.cz důrazně varuje případné klienty Patricie Kossevové před touto osobou a zároveň apeluje na dřívější poškozené jednotlivce i instituce, aby se nebáli ohlásit její činnost i případné výhrůžky, které má redakce v několika případech zdokumentované a na žádost poškozených je zatím nemedializovala.

Případ brutálního hyenismu páchaného na matce umírajících dětí a nadaci, která jí pomáhá, budeme dále sledovat!

AKTUALIZOVÁNO 6.3.2015: Podle zjištění redace nakonec nadace trestní oznámení nedala. Důvody jsou nám známy, jsme jimi velice znepokojeni a celou věc budeme nadále sledovat.

Chcete pomoci paní Karešové?

Pomoci můžete i přes účet nadace Šťastná hvězda: 2900559642/2010, variabilní symbol: 1205.

Více informací na: www.stastna-hvezda.cz.

Vše o veřejné sbírce najdete na www.karesovi.cz. Transparentní účet pro veřejnou sbírku: 2500557795/2010