Vít během pěti let vybudoval poměrně sofistikovanou továrnu na zlodějnu a podvody za pomoci v Česku vyprávěných nesmyslů o svém vlivu ve fotbalové Barceloně a v Katalánsku vyprávěných nesmyslů o svém vlivu ve fotbale českém.

Domácí postavení mu přes minulost plnou podvodů za desítky milionů korun pomáhají kapitalizovat osobnosti veřejného života, zejména sportovci s nižším intelektem, jakými jsou třeba exsparťané Jiří Novotný, Libor Sionko nebo hokejista Jaroslav Nedvěd, z nichž někteří už zřejmě vykutálenému obkladači i půjčili peníze na jeho historku, kterou v různých obměnách zkouší na boháče i chudé, prostě na všechny ochotné naslouchat jeho pohádkám, roky.

„Tvrdí, že má ve Švýcarsku obstavené konto, protože u soudu v Česku se označil za nemajetného. Výpis, samozřejmě falešný, mi ukázal. Říká, že má po Evropě nasmlouvané hráče, které vykoupí a pak je za drahé peníze prodá do velkoklubů v Bundeslize a Španělsku, které trénují jeho kamarádi,“ říká český podnikatel, kterého se autorovi podařilo najít v rámci několikatýdenní investigace, během které se, vyprovokován Vítovými výhrůžkami, rozhodl definitivně odkrýt celý jeho řetězec podvůdků a podvodů a na jehož konci objevil oběť, už kvůli které by zasloužili jít sedět všichni, kdo se bratříčkováním s Vítem nevědomky podíleli na okrádání každého, kdo se mu postavil do cesty. „Když potom oběť žádá peníze zpět, a je fuk, zda jde o tisíc eur, nebo tři miliony, musí Marek náhle převést peníze na lichtenštejnské konto a s tím potom operuje, že ho má také obstavené, je to kašpar, ale má s tím velké úspěchy,“ tvrdí člověk, který pokud půjde svědčit, může arcilháři z Litoměřic pořádně zavařit.

Vít nikdy neměl s FC Barcelonou společného vůbec nic, krom doživotního obyčejného členství ve fanklubu, které mu zařídil jistý prominentní spoluvězeň. To však stačilo Vítovi, aby během let přesvědčil v Česku řadu institucí, firem, podnikatelů, VIPek i obyčejných pitomců z řad jeho fans, že je přes prominentní švýcarskou firmu napojen na Barcelonu tak, že nejenže do ní přivádí největší sponzory, ale dokonce „dohazuje kurvy Messimu“ atd.

Na této platformě stihl během let obrat přímo na místě o sta až tisícové částky několik desítek lidí, mezi které se počítají i přední čeští fotbalisté. Web eXtra.cz několikrát marně popisoval, jak dokonale Vít v místě za pomoci místních předstírá, že své VIP hostí, zatímco je okrádal. Redakci potvrdili její informace o obírání na místě hned čtyři bývalí reprezentanti a další jsou ochotni výměnou za mlčení mluvit.

Fint, jak nenápadně pucovat své „VIP“ fotbalové hosty, kteří mu v okolních barech zajišťují punc kinga CZ fotbalu, má Mára na místě činu, tedy v okolí stadionu Camp Nou, kde si hraje na bosse, nespočet. Prostředí zná, umí výborně katalánsky, však nebýt toho čičmundy z Francie, co přijel v partě s podnikateli ze Slovenska (Mára ochotně „provede“ i civila z FB, veze-li cash a žere mu kancl na staďáku) a uměl španělsky, nikdy by snad jeho kavky z repre nepřišly na to, že jim s oblibou něco u stolu „překládá“ od místních poněkud zvráceně…

Zejména hovoří-li se o jeho vlivu v Barceloně. Idiot typu Libora Sionka nebo důvěřivec jako Péťa Švancara či zmatené pako Kohák mají pocit, že ačkoli si hotel a lístek platili sami, Mára je provedl, výlet se jim líbil a v reálu by to bylo dražší a bez pana manažera marketingu by nic neviděli.

Bohužel netuší, kolik svého hostitele „stáli“ oni. Mára se rád fotí ve svém bytě (Sionko by vám na to přísahal) alias svém ubytování od Barcelony (či švýcarské firmy, které Máru doporučil exjogador Romário, tomu věří zbytek pablbů na výletě), ano, to jsou ty fotky z terasy ve stylu tricák, Barca, šáňo, jahody, prosperita…

V reálu se jedná o pokoj v šestém patře hotelu Abba Sants (příští rok se chystá stahovat hosty v nedaleké, na provize výhodnější Princessa Sofia), kde Máru ubytují zadara v rámci provize za jím přivedené platící ubytované do druhého patra. Prostě díky nim bydlí za nulu, a jako průvodce jistě zaslouženě, jen musejí pořád jezdit, jak nedávno zjistil. Hotel to nebaví věčně, když ryby na čas dojdou a Mára musí mezi bezďáky, ostatně vzhledem ke své pestré trestní minulosti je zvyklý nocovat i ve spartánských podmínkách.

A hlavně jde o drobné, klíčové chvíle, co mu zajistí další týdny zevlování po okolí, a přichází, když se jde na fotbal.

Ujfaluši, Šmicer, Hašek a další selfíčkové ryby a nosiči bankovek chápou, že takový lupen na pohár na Camp Nou vyjde i na 500 €, které Mára vybírá cash na místě a rozdává permanentky cizích lidí, které v rámci tam zaběhlého share internetového fan systému prostě po nějakých sto € na to místo obstará jeho zdejší spojka, skutečný VIP člen fanklubu Manolo, tomu Mára předá hotovost a se zaslouženým, kamarádům elegantně vyfouknutým litrem čistá ruka v kapse přidá (pravdivou) story o tom, že Manolo dělá pro Barcu (dělal před 30 lety, dokazuje výstřižkem z novin), a Manolo pak Máru mírní a mluví před Kohákem a Barankem o tom, že teď už jen šmelí lupeny, a Mára jim to překládá, jakože Manolo říká, že Mára nebyl výjimečně v neděli na grilování u Lionela, neb slíbil Iniestovi, že půjdou na sumce, případně Manolo vzpomíná, jak Mára obral Hitlera o Orlí hnízdo.

Obchodně úspěšný večer završuje Mára už dvacet pět let stejnou etudou nad účtem v baru u stadionu, kde je uctíván coby hráčský agent. Hovoří špičkový český fotbalista, internacionál a celkově asi o dva tisíce € lehčí pobavený Márův (a švýcarské firmy) dvojnásobný VIP host:

„Za celej vejlet jsem ho viděl znejistět jen jednou, a to před zápasem, přeci jen, vole, pan manažer musí projít na cizí permice s prstem na fotce, tam ho jednou náhodně chytit, je celá jeho show pro hosty v prdeli. Mě ale zabíjel při placení, viděl jsem tu parádu 4× během jednoho víkendu, prostě kdykoli dojde na placení a kluci milionáři bez problémů platí, Mára najednou není, většinou náhodně telefonuje venku s Messim, jednou byl vožralej a spatřil servírku s listem na poslední chvíli, ale stihnul mu do toho zrovna jakoby zavibrovat mobil, a než byla u stolu, Mára už venku řídil vypnutým mobilem, kde má tři naše společný fotky a zbytek svýho vzdušnýho zámku, fotbalovej svět…“

Idiotští čeští bulvární novináři (kvůli kterým tuto kauzu nepřevezme většina tuzemských bulvárů) se stejně jako české VIPky dokola redakce eXtra ptali, čím se tedy Vít živí. Zjistili jsme to a je to celkem síla:

Mezi hosty Barcelony a tedy Marka Víta se bohužel koncem roku 2010 objevuje jistý Roman Z. Dnes šedesátiletý slovenský podnikatel se závratným jměním, které udělal na investicích do zdravotnictví v rámci tímto směrem orientované skupiny. Pan Roman je dnes znechuceným, vystrašeným a ostudy se obávajícím nešťastníkem, který s námi odmítá hovořit.

Aby ne, když je to právě on, kým se Marek Vít posledních pět let „živil“. Pan Roman, bohatý fanoušek Barcelony, který po smrti dvou dětí tak nějak žije už jen proto, že musí, totiž za poslední čtyři roky INVESTOVAL DO VÍTOVÝCH NESMYSLŮ VÍCE NEŽ OSM SET TISÍC EUR.

„Marek si ho vyhlédl, umotal ho na ty svoje píčoviny a začal ho vysávat. Roman se neumí moc bránit a odmítal si poslední dva roky připustit další životní prohru, to, že své peníze už nikdy neuvidí, nebýt vašich textů, posílal by mu peníze ještě dnes, proto vás Vít tak nenávidí,“ řekl nám člověk blízký panu Z. a my začali pátrat.

A skutečně. Marek Vít, v Česku nemajetný člověk, který okradl před svým posledním uvězněním v Česku řadu obětí o několik desítek milionů korun, se od svého propuštění v roce 2009 ničím jiným než podvody neživí, vysával z výše jmenovaného peníze více než čtyři roky. Odpovídá tomu i jeho chování, kdy až hystericky existenci Romana Z. kamufloval, byť jinak se z jeho profilu na sociální síti dočtete i to, že prošel po ulici, kde předloni šel Piqué se Shakirou, Markovi osobní přátelé (Shakira je rovněž roky zákaznicí jeho družky).

Aby unikl pozornosti úřadů, zřídil si ve slovenské Tatrabance konto na své jméno (v těchto dnech se ho tutově pokusí ze strachu z policie zrušit, pozn. aut.) a přes něj mu Roman Z., balamucený historkami o okamžité nutnosti „koupit zraněného tureckého hráče“ apod., naposílal přes osm set tisíc eur, které Vít povětšinou vybíral v barcelonských bankomatech.

V Katalánsku ho Roman Z. navštívil podle zjištění redakce více než 28×, než s ním letos o prázdninách přerušil kontakt. Zlomenému otci, co přišel o dvě děti a poslední „radostí“ mu byl fotbal, zasadila hyena Vít ránu, ze které se bude dlouho vzpamatovávat. Že se nechal okrást nezákonně na základě padělaného výpisu, ví, stydí se však tak, že možná proti Vítovi, kterému by v případě obžaloby za podobný čin hrozilo, vzhledem k jeho rejstříku, až osm let, právně postupovat nebude.

A teď se podržte. Vít, který se na stadion Barcelony dostával roky tak, že zakrýval prstem cizí fotku (!), měl loni permanentku. Hádejte, kdo mu ji koupil? Ano, Roman Z., člověk, který skočil na to, že Vít Barcelonu de facto řídí, zakoupil podle zdrojů webu eXtra.cz přímo v klubu pět permanentek a potom, znalci kauzy by si raději měli sednout, Vítem zcela manipulovaný a částečně neschopný vlastního úsudku DOKONCE V ROCE 2012 ZAKLÁDÁ VÍTOVI VE ŠVÝCARSKU PRÁZDNOU FIRMU, ano tu, na jejíž existenci svou oběť původně nalákal!!!

Hyena Vít tak láká do Barcelony další oběti na to, že sedí na tribuně s vedením švýcarské firmy, co přivádí do klubu největší sponzory, aby v reálu donedávna seděl na tribuně pouze s člověkem, kterého prázdnou schránku ve Švýcarsku donutil založit, a následně mu tento chudák, aktuálně se klepající, zda mu Vít po tomto článku ublíží, ještě koupil permanentku!

Vít tak dnes může tvrdit, že „sedí na tribuně s vedením švýcarské firmy“, která se „stará o největší příliv sponzorů do klubu“ a do které ho „doporučil Romário“, jak tvrdil v roce 2010, zatímco firma byla založena až v roce 2012 přímo Vítem podvedenou obětí. Společnost nevykazuje žádnou činnost a její zakladatel Roman Z. se dnes stydí promluvit. Jeho tvář nebyla dosud známa hlavně proto, že Vít jeho existenci důsledně kryl.

Právě Roman Z. je letitým zdrojem Markových příjmů, které doplňuje zlodějnou v okolí stadionu, kde obírá každého, kdo za ním přijede.

Zajímavá souvislost – fanoušci kauzy doslova milují vůz zn. Mercedes, kterým na své zájezdy jezdil Vítův tým hvězd, a na obou jeho stranách byl vyobrazen s exsparťany sám Vít. Tento vůz dostal klub darem od karlovarského zastoupení Mercedesu, společnosti S. & W. Automobily, s.r.o. Její šéf a bývalý Vítův kamarád Gustav Ž. mu dnes nemůže přijít na jméno především proto, že z něj Messiho kámoš Mára vytáhl půjčku pět milionů korun, kterou dlouho nesplácel.

K tomu přinutil po nějaké době až svou oběť, Romana Z.! Toho dokázal jednorázově obrat i o padesát tisíc eur, z nichž později polovinu utratil na výletě na Miami s hokejisty, bratry Nedvědy, kteří od té doby věří, že je bohatý chlapec, který fakt dělá velké peníze v klubu FC Barcelona.

Pro ten žádná švýcarská firma v sekci sponzoringu nepracuje a žádného Marka Víta nezná.

Autor textu je schopen vše doložit a bankovní převody na ose Roman Z. – Vít a Roman Z. – Vítovi věřitelé mohou snadno celé vydírání i nechutný systém podvodů na ne úplně zdravém člověku dokázat.

Vít mezitím dále řádí, zejména v České republice, odkud se přes společné fotografie s Dominikem Haškem například nedávno pokoušel kontaktovat významnou činovnici kanadského hokeje s nabídkou obchodní spolupráce. Sám Hašek, kterému Vít slíbil „zviditelnit“ jeho značku pití Smarty, zatím vůbec netuší, že nejenže se Vít jeho jménem snaží vymámit peníze ze zahraničních subjektů, ale zřejmě jej při pobytu v Barceloně okradl také, což je při Haškově spořivosti více než komické, ale jen Dominik ví, kolik zaplatil za vstupenku na stadion. Nebo měl to štěstí, že Vít jej ušetřil, ostatně padesát selfíček, které pořídil na Haškově oslavě, dokáže zobchodovat ještě lépe než přízeň samotného Haška.

Víta v roce 2009 v polovině trestu předčasně propustili z výkonu ze zdravotních důvodů pro opakované potíže s kotníkem. 37 dní poté ho deník Aha! načapal při fotbalovém mistráku. Od té doby se neživí ničím jiným než podvody a zlodějnou a nebýt přímé intervence eXtra.cz, s největší pravděpodobností by okrádal zoufalého otce dvou mrtvých dětí i teď.

Autor má navíc k dispozici i jméno dalšího slovenského podnikatele, ze kterého Vít pod příslibem „zajištění rozsudku a zakázek“ a obligátního kšeftu s hráči vymámil 170 tisíc eur, které rovněž nevrací.

V případě, že nezasáhnou orgány činné v trestním řízení (redakce jim nabízí absolutní součinnost, poskytnutí všech zdrojů informací a zaznamenaná klíčová svědectví), je vysoce pravděpodobné, že kvůli naivitě Jiřího Novotného, Libora Sionka, Jaroslava Nedvěda, Jiřího Langmajera, Antonína Panenky a dalších celebrit a novinářů, kteří Vítovu činnost legitimizují, bude tato zrůda dál okrádat a zastrašovat nevinné jak v Česku, tak v Barceloně.

Sportu zdar a fotbalu obzvlášť!

Autor textu je připraven veškerá tvrzení doložit orgánům činným v trestním řízení. Podle něj Vít prokazatelně podvodně na základě falešných výpisů z účtů zahraničních bank vylákal ze svých obětí od roku 2010 přes třicet milionů korun a řada dalších obětí je pravděpodobně zastrašována stejně tak jako zřejmě v těchto dnes sám Roman Z.

Okradl vás Vít? Ručíme vám za anonymitu a aktivní pomoc. Ozvěte se na redakce@extra.cz či přímo autorovi textu na pavel@extra.cz

Znáte Vítovu trestní minulost? Podívejte se sem, případně si nenechte ujít text časopisu Týden, který se tlučhubovi z Litoměřic věnoval.

Příloha pro fajnšmekry aneb Co ještě vyšlo při šetření najevo:

Vít na místě kupuje Messiho dresy na tržišti a podepisuje je sám. Minimálně v jednom případě však byl líný udělat i to a po vybrání dvou set tisíc eur od čtyř podnikatelů na nákup dvaceti dresů tyto nedodal vůbec s tím, že mu vykradli auto.

Vít má vlastnit v Barceloně sponzorský vůz Audi od klubu. Ten ještě nikdy nikdo neviděl a Marek o něm čtyři roky pouze mluví a jedná se tak o nejdéle neviditelné auto v historii španělské Primeira Division

Podle Tomáše Řepky připraví Vít jinou sparťanskou legendu, Jiřího Novotného, o poslední peníze. Není se co divit, Novotný je pablb a Vít je geniální lhář. Sám bývalý kapitán reprezentace Tomáš Ujfaluši autorovi potvrdil, že sám žil dlouho v bludu, že Vít je skutečně hráčským agentem. Jejich dávný sparťanský spoluhráč Libor Sionko v tomto žije dodnes.

Vít přesvědčil místní komplice v Barceloně o tom, že má obrovský vliv v českém fotbale a poté, co do baru u stadionu přivedl Radka Bejbla a Vladimíra Šmicera, má v podniku u stadionu, kde se před zápasem scházejí legendární fans, vlastní stůl. Už jste viděli neuvěřitelné video, ve kterém právě tam (po jeho levé ruce sedí jeho zdejší komplic Manolo) machruje na Michala Hrdličku a Lucii Borhyovou?

Poté, co se Vít předloni vnutil na závody MOTO GP do Brna, tvrdil českým partnerům managementu Valentina Rossiho, že je šajba v Barceloně, a pozval klíčové sponzory týmu na utkání, kam skutečně letecky dorazili, aby se na místě už Vítovi nikdo nedovolal. Ostudu hasila přítomná průvodkyně, Češka, která nakonec sehnala lístky od překupníků. Dnes vzpomíná: „Když mi ten šmejd nakonec druhý den zvedl telefon, řekl mi, že přeci není nějaký poskok, abych si myslela, že nás přiletí šest a on se z nás podělá.“

Redakce mluvila s pěti reprezentanty, kteří navštívili Marka v Barceloně. Jejich průměrná útrata za hotel, lístek na utkání, občerstvení a suvenýry je zhruba dvojnásobná, než kdyby na utkání jeli s Jiřím Krytinářem, který nikdy ve Španělsku nebyl.

Vít vydává místa, kde sedí, za exkluzivní. Jedná se přitom o rodinnou tribunu, kam jsou k mání v rámci VIP sekce fanklubu na utkání místa i za částku pod sto eur, právě proto, že nikdy není zaplněná. Navíc je umístěna za brankou a ne v podélné části. Vít na ní nejenže nikdy neseděl s žádným vedením, ale i jednotlivá místa byla různě rozeseta po tribuně a nikdy ne vedle sebe. Sám Vít se na stadion roky dostával na cizí permanentku a bál se odhalení, a to i v době, kdy tvrdil, že má na stadionu kancl.

Vítova švýcarská firma se jmenuje podle křestního jména jeho aktuální partnerky i přes to, že Vít tvrdí, že ho firma v roce 2010 oslovila. Nechal ji přitom založit sám, a to až o dva roky později. Dodnes nevyvíjí žádnou činnost, slouží pouze jako krytí pro Markovy podvody.

Marek Vít nesmí v Česku podnikat a vlastnit tu majetek. Proto nemůže být ani agentem UEFA, ani ničím jiným.

Marek Vít opakovaně dluží za nájem v bytě na Praze 2 a poslední dva měsíce měl dluh za internet na svém španělském čísle.

Vít na svém Facebooku doslova rozplakal své fanoušky dojemnou story o tom, jak se s ním vyfotil Sylvester Stallone, který se od smrti syna s nikým nefotí. Popis toho, jak byl Rambo z Víta vydřený, byl spektakulární. V reálu se podle zpovědi jednoho ze zdrojů eXtra.cz cítil americký herec Vítem obtěžovaný a během focení na něj ani jednou nepromluvil.

Vítův fotbalový All Stars tým je v hledáčku finančního úřadu. Jeho ředitel jej zaregistroval pod občanským sdružením, jeho zápasy se však platí cash a Vít si po odevzdání desátku Panenkovi a spol. zbytek zřejmě ponechává. Pakliže to neodevzdává na dobročinné účely. Utkání stojí čtyřicet tisíc, připlatíte-li si na šedesát, tým nastoupí v dresech Barcelony a Marek jej přivede na hřiště s kapitánskou páskou, no nekupte to!