Veronika byla napadena třiadvacetiletým mladíkem. Ten kapele Anacreon pomáhal a byl společným známým. Útok přišel nečekaně. Herečku agresor napadl zezadu a půllitrem jí rozbil hlavu. Poté ji surově mlátil lahvemi od piva. Nakonec ji okradl a utekl. Důvod útoku je neznámý.

Veronika byla naštěstí při vědomí a dokázala si zavolat pomoc. Dokonce mohla identifikovat útočníka. Toho našel přítel napadené zpěvačky. „Hledali jsme peněženku, kterou jí taky ukradl, a narazili jsme na krvavé stopy. Ty pak končily u autobusové zastávky. Nakoukl jsem tam do křoví a viděl ho tam ležet. Byl absolutně bez emocí, kamenná tvář, neřekl ani slovo,“ popsal situaci pro TN.cz Tomáš Krejza.

Teď už je mladík naštěstí na policii a zřejmě bude obviněn z pokusu o vraždu.

Kolem kapely se pohyboval často. Je to bývalý kolega baskytaristy a pomáhal kapele od března. „Scházeli jsme se čím dál častěji a stal se nakonec takovým kamarádem kapely a pomocníkem,“ řekl TN.cz dále Krejza.

Veronika Zelníčková skončila v nemocnici s těžkým otřesem mozku, museli jí sešívat hlavu, má také velkou modřinu na hlavě a několik vyražených zubů.