V Pardubicích probíhá největší pokerový festival ve střední Evropě a účast celebrit je tam každoročně brána jako samozřejmost, ale to, co letos nečekaně předvedl Petr Rychlý (48) alias MUDr. Čestmír Mázl z Ordinace v růžové zahradě, to pořadatelé nepamatují.

Sedmnáctidenní akce měla několik vrcholů, z nichž asi ten největší byl turnaj České pokerové tour, nejvyšší tuzemské soutěže, na který se včera a dnes sjeli profesionálové od nás, Polska a Německa a jen startovné v turnaji, kde vítěz vyhraje hodně přes milion, stálo skoro jedenáct tisíc korun. Ty zcela nečekaně včera u pokladny vysolil ze svého i Rychlý, který na turnaj přijel inkognito.

„Nadělil jsem si to jako dárek k narozeninám,“ přiznal herec, kterému přijel fandit novácký kuchař Ivan Vodochodský (50), jehož syn se včera pokoušel do turnaje kvalifikovat a který bojoval v hlavním turnaji festivalu. Ten měl název FullTiltPoker.net Main Event a v českém rekordu do něj za dva a půl tisíce korun naskočilo bezmála 1500 hráčů!

Oba zatím odjeli s nepořízenou, ale především Rychlý si ostudu rozhodně neudělal, alespoň podle našeho šéfredaktora Pavla, který se jako sponzorovaný hráč této pokerové túry účastní pravidelně a seděl hned u vedlejšího stolu: „Petr hrál skvěle, co jsem viděl, tak bez větších chyb, všimly si ho i zahraniční pokerové weby, které z festivalu dělají online reportáže. Nakonec vypadl po osmi hodinách v situaci, se kterou nemohl nic dělat. Jen jsem zíral. Jsem zvyklý na různé modelky a tak, které sem jezdí na menší turnaje v rámci promo akcí, ale takovouhle hvězdu z šoubyznysu, která sem za svoje peníze přijede se měřit s nejlepšími, jsem tu ještě nepotkal a fakt smekám.“

Sedmnáctidenní festival vrcholí o víkendu a zmiňovaný turnaj má dnes druhý startovní den a všichni jsou zvědaví, zda to Rychlý nezkusí ještě jednou.