Na čínskou sociální síť Weibo, což je taková jejich obdoba Facebooku, nahrála Li Jinbang pár fotografií, jejichž zveřejnění ji asi dodnes mrzí. Od té doby jí totiž neustále chodí nějaké výhrůžky, dokonce i výhrůžky smrtí.

Ale není se co divit. Li Jinbang se totiž rozhodla, že se na internetu pomocí fotografií pochlubí tím, co udělala s kočkou své kamarádky.

A co s ní tedy udělala? Pod statusem „Podívejte se, chytila jsem tygra a snědla jsem ho“ velmi detailně ukázala, jak nejprve uvařila kočku své známé, potom ji stáhla, vyvrhla, naporcovala a z vnitřností si udělala polévku. Celou kočku snědla a nepřišlo jí vůbec divné, že jí lidi nadávají.

Fotografie nakonec stáhla, ale pořád nechápe, proč je kolem nich takový povyk. Říká, že kočka byla zraněná a ona pouze pomohla kamarádce tím, že ji zbavila trápení.

Li Jinbang pochází z jihovýchodu Číny, kde se kočky docela běžně jedí a nikomu to nepřijde nijak zvláštní, ačkoli čínská vláda už v roce 2012 schválila zákon, který pojídání koček a psů zakazuje. Ti, kdo budou nachytáni, mohou jít na 15 dní do vězení.

Přesto si z toho v odlehlých oblastech Číny nikdo moc nedělá a psy a kočky tam lze jako delikatesu objednat i v restauraci.