Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hrůza se konečně probudil: Tohle jsou 4 vážné následky, které po poranění mozku hrozí

Michal Hrůza
Zdroj: herminapress.cz
+ Další fotografie

Zpěváka Michala Hrůzu (43) 17. července brutálně napadli dva mladíci na nejznámější ostravské ulici Stodolní. Po útoku zůstal ležet v bezvědomí a po převozu do nemocnice musel být operován. Lékaři tělo uvedli kvůli regeneraci do umělého spánku a po několika dnech čekání rodiny i fanoušků zpěváka byl z umělého spánku probuzen.

"U zpěváka Michala Hrůzy došlo k probuzení z umělého spánku. Jeho stav je stabilizován. Děkujeme všem za projevenou podporu, které si velmi vážíme," napsala manažerka Hrůzy na oficiální facebookovou stránku. Zpráva, která potěšila všechny fanoušky, zřejmě až na jistého pornoherce, který se podivně vyjadřoval na svém Facebooku, ještě bohužel neznamená, že má Michal úplně vyhráno.

Po tak vážném úrazu, kdy došlo k poškození mozku, mohou být následky velmi vážné. Co všechno může být narušeno?

1. Kognitivní funkce

Patří sem paměť, koncentrace, pozornost, rychlost myšlení a porozumění informacím, schopnost řešit problémy, plánovat, organizovat, náhled a úsudek. Jednotlivé kognitivní funkce jsou umístěny v různých částech mozku, a tak poranění mozku může poškodit všechny, nebo jen některé z nich, uvádí stránka poranenimozku.cz.

2. Fyzické a smyslové funkce

Většina těch, kteří utrpěli poranění mozku, se po fyzické stránce dobře zotaví. To může znamenat, že není vždy na první pohled zjevné, že dotyčný poranění utrpěl. Některé z následujících problémů mohou významně ovlivňovat jeho každodenní život, přitom okolí si jich často nemusí ani všimnout.

3. Emoce a chování

Po vážném úrazu mozku se může vážně změnit chování jedince a jeho emoční projevy. Mohou nastat deprese, značné výkyvy nálad, změna mimiky, agresivní chování.

4. Řeč a komunikace

Silné poranění mozku může vyvolat poruchu řeči, a to i tehdy, nejsou-li zasažena přímo centra řeči. Postižený dochází na rehabilitaci, kde odborníci pacienta postupně trénují a snaží se vše navrátit do doby před úrazem.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy