Vratislav Mynář uvedl, že luxusní oslava v prostorách Hradu ho bude stát 300 tisíc korun. Tyto prostory si prý může pronajmout každý. A kdo na to nemá, tak má smůlu. Takové je poselství pánů z Hradu, kteří ještě pořád nemají bezpečnostní prověrku…

Mynářovi přišla gratulovat zvláštní směska hostů. Třeba takový Radim Uzel nechtěl prozradit, co nese Mynářovi za dárek. „Nic vám neřeknu, jste otravní,“ sepsul novináře z webu aktuálně.cz známý sexuolog.

Podrážděná byla také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Každý si to tady přece může pronajmout,“ odsekla arogantně novinářům.

S květinou v ruce dorazil bývalý ministr zemědělství Jaroslav Palas. Ano, to je ten pán, který pořád neumí vysvětlit, kde vzal více než 20 000 000 korun na svůj luxusní penzion v Jeseníkách.

Šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík tvrdili, že se budou s Mynářem bavit hlavně o sportu. S podobnou náladou mířil na Hrad také tenisový manažer Miroslav Černošek.

Soukromý dar donesl pro Mynáře také kardinál Dominik Duka. Ředitel společnosti ČEZ Martin Beneš dorazil bez dárku. Na poslední chvíli dorazil také ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík nebo vlivný pražský boss Tomáš Hrdlička.

Na oslavu dorazila také bývalá hejtmanka Jana Vaňhová, která měla obrovské problémy se zneužíváním eurodotací. Její partner Roman Houska byl zastřelen zřejmě najatým vrahem. Jinak by možná na Hrad dorazil také…