Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

10 chyb, kterých se ženy dopouštějí v prvním týdnu nového vztahu. Děláte je i vy?

Konečně jste ho potkala! Je to on? Bude to ten pravý? Hlavně netlačit
na pilu.
Zdroj: profimedia
Začala jste právě nový vztah a máte z toho skvělý pocit? Říkáte si, že tentokrát už to prostě musí klapnout, že jste se poučila a nic se nemůže pokazit? Gratulujeme, ještě však není vyhráno! Dejte si pozor, abyste ho neodehnala už v prvním týdnu. Pomůže vám tenhle seznam deseti chyb, kterých se ženy dopouštějí v prvním týdnu nového vztahu.

1. Bláznivé nadšení

Ano, pokud se první (a nedej bože i další) rande vyvede, je jasné, že vás zaplaví přívalová vlna endorfinů a v hlavě se začne promítat scénář, kde hlavní roli hrajete vy, váš nový objev, dům s bílým plotem a zlatý retrívr. Tady je však potřeba přibrzdit. Vašemu drahému se totiž nemusí odehrávat v hlavě stejný film, a tak není nutné ho bombardovat zamilovanými selfie nebo zprávami od rána do večera a urážet se, pokud do dvou minut od obdržení neodepíše.

2. Emocionální závislost

Jste dospělá, samostatná ženská, která si ve většině situací poradí, když ale přijede váš princ na bílém koni, máte najednou tendence se na něho pověsit a hledat u něho útěchu. Je naprosto v pořádku, pokud se mu chcete stulit do náruče, jestli mu ale denně budete brečet na rameno, že vás nikdo nechápe, svět se proti vám spikl a ta sukně, co jste si koupila, se zázračně srazila, docílíte jedině toho, že se srazí i jeho city k vám a bude hledat někoho, kdo fňuká o trochu méně.

3. Migrace

Ženy jsou od přírody naprogramovány k tomu zanechávat po sobě stopy. Váš parfém na jeho polštáři mu ale bude stačit, není nutné mu v koupelně nechávat kartáček na zuby, tampony, veškeré odličovací produkty a pesar, nenarušujte mu jeho osobní prostor.

4. Kamarádky

V rámci euforie z nové lásky budete mít tendence svého milého ukazovat, jenže pozor, on není nová kabelka od Korse, abyste jej mohla vystavovat. Představit ho kamarádkám určitě bude mít smysl, ale dejte mu trochu času.

5. Společný víkend u příbuzných

Je skvělé, že ta rodinná sešlost, která se koná jednou za pět let, konečně vyšla na dobu, kdy máte přítele, ale pokud jste v úplném začátku vztahu, není možná vhodné ho zatahovat do rodinných záležitostí, jako je společné opíjení slivovicí, poměřování sbírek angličáků mezi strýčky, zavařování okurek s tetičkami nebo věčné téma: „A kdy že to budeš mít miminko, na nic nečekej, příroda nepočká.“

6. Společné nakupování

Za žádnou cenu, nikdy, ale nikdy ho neberte s sebou na nákup, přinejmenším dokud vám nenavlékne prstýnek. Pokud potřebujete pomoci s nákupem, nechte ho, aby vás vyzvedl, až budete hotová. Zachráníte si tím vztah.

7. Maminka a bývalka

Toto jsou dvě ženy, o kterých se špatně jednoduše nemluví. Ať se stalo cokoliv, ať udělaly cokoliv, nikdy o nich nemluvte, ba dokonce nesmýšlejte zle, ani v případě, že to po vás váš miláček vyloženě vyžaduje, neb v budoucnu bude všechno, ale všechno použito proti vám.

8. Oblečení a styl

Předpokládejme, že váš nový partner je osoba samostatně smýšlející, má svůj život i svůj styl. Není potřeba mu při první příležitosti přeorganizovat byt podle nejnovějšího feng-šuej, stejně jako není nezbytně nutné mu k týdennímu výročí kupovat kravaty dle vašeho osobního vkusu.

9. Bývalý partner

Pokud to situace vyloženě nevyžaduje jinak, nemluvte o problémech z předchozího vztahu, vaše minulost je vaše věc, nic na ní nezměníte, pokud si na svého bývalého budete stěžovat tomu současnému. Jediné, čeho můžete docílit, je, že s ním bude naprosto soucítit, obzvlášť pokud váš bývalý byl jeho nejlepší kamarád.

10. My

Vyžaduje to sice notnou dávku sebekontroly, ale snažte se nepoužívat výraz my moc často, především se vyhýbejte větám typu: „Ještě nevíme, co budeme dělat o víkendu“, „Na tu oslavu dorazíme později“, „Tu restauraci nemáme rádi“, Ne, v pátek večer nikam nechodíme.“ Zájmenem MY se totiž, moje milé, stáváte až ve chvíli, kdy si řeknete ano, a toho určitě nedocílíte, když ho zastrašíte už v prvním týdnu.

Související články

Další články