Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hororový nález: Policie v kamionu z Bulharska objevila 39 mrtvol, řidiče (25) zadrželi

Třicet devět mrtvých těl nalezla v noci na dnešek britská policie v kamionu v hrabství Essex na jihovýchodě Anglie.
Zdroj: youtube
ŠOK
Třicet devět mrtvých těl nalezla v noci na dnešek britská policie v kamionu v hrabství Essex na jihovýchodě Anglie. Mezi oběťmi bylo 38 dospělých a jeden teenager. Řidiče kamionu podle BBC už policie zadržela.

Těla byla nalezena v kamionu v průmyslovém parku Waterglade ve městě Grays. Pětadvacetiletý muž pocházející ze Severního Irska je podezřelý z vraždy. Tamní úřady nařídily pitvy těl...

„Je to tragická událost, protože během ní zahynul větší počet lidí. Budeme se snažit co nejdříve vyšetřit, co přesně se stalo,“ řekl médiím policejní důstojník Andrew Mariner a pokračoval: „Jsme teprve na počátku procesu identifikace obětí a odvažujeme se tvrdit, že to nebude lehký úkol. Ve spojitosti s případem jsme již zadrželi řidiče kamionu, zůstává ve vazbě i během pokračování vyšetřování."

Na otázku, zda šlo o migranty, policie ale neodpověděla. Policie v prohlášení uvedla, že kamion přijel z Bulharska 19. října. Podle britských médií šlo o chlazené vozidlo a vevnitř mohlo být až 25 stupňů pod nulou.

K celému šokujícímu nálezu se vyjádřil premiér Boris Johnson. Podle něj ministerstvo vnitra ho o případu pravidelně informuje a chce na případu s policií při objasnění tragédie spolupracovat.

Zpravodajská stanice BBC upozornila, že středeční případ připomíná kauzu z roku 2000, kdy celníci při kontrole nizozemského kamionu v přístavu Dover nalezli těla 58 udušených Číňanů. Pokus o ilegální překonání hranic přežili tehdy jen dva migranti. V roce 2015 se v Rakousku v odstaveném chladírenském voze, který přijel z Maďarska, našlo 71 mrtvých uprchlíků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy